Poseban režim prometa na dan klanjanja kolektivne dženaze za žrtve Općine Jablanica

Obavještavaju se zainteresirani koji planiraju dolazak na kolektivnu dženazu žrtvama poplava koje su pogodile općinu Jablanica u noći 03.10.- 04.10.2024. godine, da će na području općine Jablanica na dan 15.10.2024.godine (utorak), biti na snazi poseban režim prometovanja.

Za potrebe dolaska na kolektivnu dženazu promet na putu M-17, Mostar-Jablanica će biti pušten u razdoblju od 13:00 -17:00 sati, s naglaskom na propuštanje isključivo vozila za potrebe dolaska na kolektivnu dženazu.

Takođe, za prijevoz zainteresiranih na klanjanje kolektivne dženaze, Željeznice Federacije BiH organiziraju poseban besplatan prijevoz vozom na dan 15.10.2024. godine. Polazak voza je iz stanice Sarajevu u 11:00 sati sa zaustavljanjem (Alipašin Most 11:06, Ilidža 11:12, Blažuj 11:21, Binježevo 11:26, Hadžići 11:31, Pazarić 11:38, Konjic 12:33). Dolazak u Jablanicu planiran je u 12:56, a povratak voza iz Jablanice planiran je u 17:00 sati.

Molimo sve građane da dolaze organizirano, te da svoje vozila ostavljaju na području grada na mjestima označenim za parkiranje, kako ne bi dolazilo do prometnog kolapsa.

Molimo sve za razumijevanje, da poštuju privremeno postavljenu prmoetnu signalizaciju, te da postupaju u skladu s uputstvima policijskih službenika i redara.

Klanjanje kolektivne dženaze planirano je 15.10.2024. godine (utorak) u 14:00 sati na gradskom haremu Jasen, a ukop žrtava na mjesnim mezarjima u Donjoj Jablanici i naseljima Djevor i Zlate.

Najnovije

Doso Produkt iz Širokog Brijega zapošljava: Traže se djelatnici za proizvodnju i montažu PVC stolarije

Tvrtka Doso Produkt d.o.o. iz Širokog Brijega, specijalizirana za...

Grše otvara Moba Street Food Festival- spremite se za 12 nezaboravnih večeri u Mostaru

Ljetne mostarske noći i plato iza Stare gimnazije u...

Zajedno protiv nasilja: Fondacija Bambini u Neumu okupila stručnjake i sportske kolektive iz regije

Nasilje je ozbiljan društveni problem koji može ostaviti dugotrajne...

Buhač i Vidačak razgovarali o održavanju konferencije MoBizz 2026

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač razgovarala je s...

Vlada HNŽ-a i sindikat djelatnika u pravosuđu ulaze u postupak mirenja

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije na današnjoj je sjednici usvojila Zaključak...

Prijavite se za sudjelovanje na konferenciji „EU politike i financijska perspektiva 2028.–2034.“

Sveučilište u Mostaru, u suradnji sa Sveučilištem Sjever iz...

Busovača disala folklorom: 13. međunarodna smotra „Srce Središnje Bosne“ oduševila publiku

Busovača je u nedjelju, 23. kolovoza, bila istinsko središte...

Tjedan za pamćenje: 40 djece iz ŽZH u Novom Vinodolskom stvorilo nove uspomene i prijateljstva

Besplatno edukativno ljetovanje za djecu s područja Županije Zapadnohercegovačke...