Zubac 16 poena u porazu Clippersa, Jokić uništio Warriorse

Hrvatski košarkaški reprezentativac Ivica Zubac odigrao je vrlo dobru utakmicu ubacivši 16 koševa uz šest skokova, ali su njegovi Los Angeles Clippersi poraženi na domaćem terenu od Sacramento Kingsa sa 123-107.

De’Aaron Fox je predvodio goste s 33 koša, sedam asistencija i šest skokova, a Domantas Sabonis je postao šesti igrač u povijesti NBA lige koji je uspio u jednoj sezoni upisati najmanje 20 “triple-double” učinaka, nakon što je protiv Clippersa imao 17 koševa, 15 skokova s 15 i 12 asistencija.

Clippersi su bili bez Paula Georgea koji je osjetio bolove u lijevom koljenu. Norman Powell je s 21 poenom bio najbolji strijelac domaće momčadi, a po 20 su ubacili Kawhi Leonard i James Harden.

Ivica Zubac bio je vrlo dobar u redovima domaće momčadi. Ubacio je 16 koševa uz šut 8/9, a učinku je dodao šest skokova te dvije asistencije.

Poraz su pred svojim navijačima doživjeli i Golden State Warriorsi koje je su u San Franciscu porazili aktualni prvaci Denver Nuggetsi sa 119-103 na krilima sjajnog Nikole Jokića.

Nakon All-Star utakmice ponovno vodi svoje Nuggetse prema vrhu ljestvice Zapadne konferencije, a pritom niže nevjerojatne “triple-double” učinke.

Jokić je utakmicu u San Franciscu završio s 32 koša, 16 skokova i 16 asistencija, što mu je treći uzastopni “triple-double” učinak, 18. u ovoj sezoni i ukupno 122. u NBA karijeri u utakmicama osnovnog dijela sezone.

Nuggetsi su završnom serijom 14-0 uspjeli do kraja prvog poluvremena dostići dvoznamenkastu prednost domaće momčadi, a potom su u drugom poluvremenu bili značajno bolja momčad i došli do uvjerljive pobjede. Aaron Gordon je bio najbolji Jokićev pomagač sa 17 poena, šest skokova i tri ukradene lopte, a Nuggetsi su pobijedili Warriorse u sva četiri ovosezonska dvoboja.

Najbolji je u domaćoj momčadi bio Klay Thompson s 23 koša, ali je u drugom poluvremenu ostao bez ubačaja. Stephen Curry je ubacio 20 poena, ali samo jednu tricu iz deset pokušaja te je iz igre šutirao skromnih 6/19.

Dario Šarić je za Warriorse odigrao 9:18 minuta te ubacio četiri koša uz četiri skoka i dvije asistencije.

Nuggetsi (39-19) su došli do trećeg mjesta Zapadne konferencije i imaju samo jednu pobjedu manje od vodećeg dvojca, Minnesota Timberwolvesa (40-17) i Oklahoma City Thundera (40-17).

Košarkaši Utah Jazza prekinuli su niz od pet poraza pobijedivši pred svojim navijačima San Antonio Spurse sa 128-109. Lauri Markkanen je postigao 26 koševa, a Jordan Clarkson je pridonio pobjedi s 22 koša i 10 asistencija. John Collins je ubacio 20 poena uz osam skokova.

Kod Spursa je najbolji bio Devin Vassell s 27 poena, devet skokova, pet asistencija i tri blokade. Luka Šamanić je za dvije i pol minute u igri ostao bez učinka.