ŽO HDZ BiH HNŽ: Neka nas trovači medijskog prostora poštede mraka njihovih umova

Županijski odbor HDZ-a BiH Hercegovačko-neretvanske županije oštro osuđuje tendenciozne, činjenično potpuno neutemeljene, politički u najmanju ruku neodmjerene i sigurnosno krajnje izazovne huškačke izjave pojedinih bošnjačkih političkih dužnosnika s različitih razina vlasti unutar Federacije BiH, usmjerene prema MUP-u HNŽ-a i resornom ministru Mariju Mariću!

Duboko smo uvjereni da je cilj tih istupa koji su izišli iz granica dobroga ukusa, ali i niza zakonskih odredbi, destabiliziranje i MUP-a HNŽ-a oko kojega se godinama vode prljave zakulisne političke borbe, kao i grada Mostara koji je, unatoč svim pokušajima vraćanja na ”status” grada slučaja, danas jedna od rijetkih svijetlih točaka u cjelokupnoj BiH kada su u pitanju i sigurnost njegovih žitelja i turista, i gospodarskih rast, i ukupni razvoj, i kulturni i svaki drugi napredak.

Poimati Mostar kao ”tempiranu bombu” i maloljetničke izgrede izdizati na razinu međunacionalnih nemira i ugroze čitavih nacionalnih skupina nesuvislo je i krajnje degutantno, makar dolazilo i od onih od kojih smo naviknuti na isijavanje patološke mržnje prema svemu što je hrvatsko.

Svakomu tko do kraja isprati lažirane afere iskristalizira se nepobitna istina o svakoj od političko-medijskih konstrukcija. Stvarna je slika potpuno nespojiva s onim što su ti pojedinci, posredno i pojedini mediji, agresivno plasirali u javnost, počevši od filmske fantastike i priviđenja dronova iznad Vrapčića, preko Stoca (gdje nitko od Bošnjaka nije osjetio potrebu reagirati na ”opjevane” nevine žrtve Stipića livada i Grabovice) i nevidljivom tintom ispisanih kukastih križeva iz Baćevića, do ”organiziranih” napada na povratnike i umišljenih međunacionalnih sukoba općih razmjera.

- Oglas -
FIS oglas za posao

Napominjemo kako je unatoč medijskom i političkom pritisku kojem je bio izložen, MUP HNŽ-a i resorni ministar uspješno su riješili  navedene predmete.

U međuvremenu, za razliku od uličnih narko obračuna, pucnjava, užasavajućih ubojstva žena i masovnih navijačkih sukobljavanja, što su slike koje nam nažalost dolaze iz sjevernijih krajeva BiH, mostarska je stvarnost takva da čitave obitelji bezbrižno šeću gradskim ulicama, mladi različitih nacionalnih podrijetala i kulturoloških pozadina zajednički pjevaju na ljetnim festivalima, dok su i Trg hrvatskih velikana i Španjolski trg i Musala svake večeri puni života. Dakle, MUP HNŽ-a, na čelu s ministrom Marićem, profesionalno, učinkovito i časno radi svoj posao i u tomu ima i imat će našu punu potporu!

U međuvremenu pozivamo ih da, umjesto bespotrebnog podizanja tenzija, dođu među nas koji ćemo i večeras, sa svojom djecom, do gastro manifestacije MOBA gdje ćemo uživati u glazbi i delicijama. Ako ne žele s nama, nema ostanu u mraku svojih umova, ali neka naše sugrađane i naš životni prostor ostave izvan toga kruga tame i (političkoga) ništavila.

Najnovije

Uoči povijesnog koncerta na Hipodromu objavljeno vinilno izdanje Hodočasnik

Marko Perković Thompson 5. srpnja 2025. održat će veliki koncert na...

Mostar grad boljeg sluha: slušni centar Plus integriran u Neuroth

Kompanija Neuroth, jedna od vodećih na polju slušnih aparata...

Guvernerka CBBiH nazočila godišnjem sastanku belgijsko-holandske konstituence u Luksemburgu

Guvernerka Centralne banke Bosne i Hercegovine, dr. Jasmina Selimović,...

Klapa more predstavlja spot za singl Samo ti

Uvijek aktivna šibenska Klapa More, predstavlja obradu velikog tamburaškog...

Zbog asfaltiranja ceste Mostar – Kobilovača – Čitluk, do nedjelje svakog jutra potpuna obustava prometa

Tvrtka Hering obavještava sve vozače kako će zbog izvođenja asfalterskih radova...

Ministrica Duraković i savjetnik Hedžić na radionici o položaju, sigurnosti i budućnosti mladih u FBiH

Federalna ministrica obrazovanja i znanosti, prof. dr. Jasna Duraković,...

Kviz u vrtu punom glazbe i popusta okupio kvizaše i glazbenike: Croatia Records i Hrvatski kviz savez objavili suradnju

U srijedu, 2. srpnja, dvorište Croatia Recordsa u Zagrebu pretvorilo se u oazu...

Koncert “DOMOVINA” okuplja folkloraše iz Mostara i Chicaga!

HKUD "Rodoč" Mostar u suradnji s tamburaško plesnom skupinom...