Željezničar nadigrao Sarajevo na Grbavici

Nogometaši Željezničara pobijedili su večeras na Grbavici ekipu Sarajeva s 3:0, u derbi susretu 21. kola WWin lige Bosne i Hercegovine. Golove su postigli Amer Hiroš i 12. te Marin Galić u 58. i 69. minuti.

Željo je bio mnogo bolji tim kroz cijeli susret. Prvu priliku na utakmici je imalo Sarajevo preko Đuričkovića, ali Željezničar je poveo iz svoje prve prilike.

Veznjak Amer Hiroš je iznenadio golmana Ilieva direktnim udarcem s 35 metara i tako doveo svoju momčad u vodstvo fenomenalnim golom.

Do kraja prvog poluvremena istakla se još jedino prilika koju je imao Čarls Bismark, nakon veoma lošeg poteza Adalberta Penjarande (Penaranda).

Pitanje pobjednika riješeno je u 58. minuti. Kyeremeh je napravio grešku nakon koje je Amoah centrirao s lijeve strane, Iliev je odbio loptu pravo na nogu Galića koji je s nekoliko metara poslao loptu u mrežu za 2:0.

U 70. minuti Željezničar je došao do trećeg gola. Ponovo je Kyeremeh loše reagirao u obrani, Boljević je centrirao s lijeve strane, a Galić je umakao Penarandi i matirao Ilieva drugi put na utakmici za 3:0.

U dosadašnjih 151 odigranih derbija Željezničar ima 47 pobjeda, Sarajevo je slavilo 45 puta, a 59 utakmica je završeno bez pobjednika. Gol-razlika je u korist Željezničara 186:182.