Zastupnički dom Parlamenta FBiH danas o Prijedlogu proračuna za 2025. godinu

Zastupnički dom Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine danas će po hitnom postupku razmatrati Prijedlog proračuna za 2025. godinu.

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine usvojila je Prijedlog proračuna za 2025. godinu u iznosu od 8,25 milijardi KM. Riječ o proračunu koji je za 773 milijuna KM veći u odnosu na prošlu godinu.

Za poplavljena područja izdvojeno je 50 milijuna KM, a za Fond solidarnosti 77 milijuna KM. Za mirovine je planirano izdvajanje od 337 milijuna KM, za poljoprivredu 183 milijuna KM i županije 200 milijuna KM.

Za kliničke centre na području FBiH predviđeno je 45 milijuna KM, dok će 100 milijuna KM biti raspoređeno obrtnicima i poduzetnicima.

Zastupnici će po hitnom postupku razmatrati i Prijedlog zakona o izmjenama i dopuni Zakona o proračunima u Federaciji BiH, zatim Prijedlog odluke o davanju suglasnosti na Financijski plan Zavoda zdravstvenog osiguranja i reosiguranja Federacije Bosne i Hercegovine za 2025. godinu i Odluku o načinu izvršavanja Financijskog plana Zavoda zdravstvenog osiguranja i reosiguranja FBiH za 2025. godinu, kao i Prijedlog odluke o davanju suglasnosti na Financijski plan Federalnog zavoda za zapošljavanje za 2025. godinu i procjenu plana za 2026. i 2027. godinu i Odluku o izvršavanju financijskog plana Federalnog zavoda za zapošljavanje za 2025. godinu.

Najnovije

Oliver Jakovčev Berekin predstavio pjesmu „Meni se plače“: Satira o turizmu i životu u dalmatinskim mjestima

Turizam donosi brojne prednosti, ali život u turističkim mjestima...

Orašje ususret Danima hrvatskog filma: trajna poveznica s hrvatskim kulturnim prostorom

Ime Ive Gregurevića u Orašju nije samo dio filmske...

Sindikati obrazovanja HNŽ-a: Vlada nas je dovela na dno Federacije po visini primanja

Predstavnici četiriju sindikata obrazovanja u Hercegovačko-neretvanskoj županiji reagirali su...

Zaštita rijeke Bunice sastavni je dio projekta izgradnje autoceste na Koridoru Vc

Predmetnim sustavom u rijeku Bunicu ne ispuštaju se vode...

FIS Plus sedmica – kupujte povoljno u FIS centrima

Ovotjedna akcija „FIS Plus sedmica“ kupcima u FIS centrima...

Pučanstvo Posušja darovalo 48 doza krvi

U utorak, 7. srpnja 2026. godine, u kinodvorani u...

Buhač i Kordić obišli posade air tractora zahvalivši svim gasiteljima požara u HNŽ-u na požrtvovnosti i hrabrosti

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač i gradonačelnik Grada...