Vladi HNŽ zlatna zahvalnica HAZU-a BiH

U sklopu obilježavanja jubilarne, 10. obljetnice postojanja Hrvatske akademije za znanost i umjetnost Bosne i Hercegovine, danas je u hotelu Mostar održana svečana Skupština HAZU-a BiH na kojoj su zaslužnim pojedincima, ustanovama i institucijama uručene plakete, zahvalnice i priznanja.

Počasnim članom Akademije proglašen je uzoriti kardinal Vinko Puljić, nadbiskup vrhbosanski u miru, a Vlada Hercegovačko-neretvanske županije dobila je Zlatnu zahvalnicu Akademije za nesebičnu potporu i suradnju kroz proteklo desetljeće.

Zahvalnicu je, u ime Vlade HNŽ-a, od predsjednika HAZU-a BiH akademika Mladena Bevande preuzeo šef Odjela za odnose s javnošću Ureda predsjednice Vlade HNŽ-a Darko Juka.

Najnovije

Vlada HNŽ-a usvojila Dokument okvirnoga proračuna do 2029. i osigurala sredstva za financiranje GSS-ova

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije na današnjoj je sjednici usvojila Dokument...

Onkologija u Mostaru dobiva svoj „Kutak za osmijeh“ – prostor koji će bojama i toplinom vraćati nadu pacijentima

Hodnici onkološkog odjela uskoro će dobiti novo lice. Zahvaljujući...

Akcija dobrovoljnog darivanja krvi za pučanstvo Posušja

U utorak, 7. srpnja 2026. godine, od 9:00 do 11:00 sati u kinodvorani...

Hrvatsko kulturno društvo Napredak obilježava Dan Društva 5. srpnja, na blagdan svetih Ćirila i Metoda

U nedjelju, 5. srpnja, Hrvatsko kulturno društvo Napredak obilježava...

U Mostaru održana radionica o stresu, traumi i radnim pravima novinara

Organizacija Pro Educa uspješno je održala radionicu za novinare...

Prva večer Mostar Summer Festa: trijumf glazbe!

Četrnaesti Mostar Summer Fest je, već tradicionalno, otvorio ljeto...