“Vjerujem 2025.” –Duhovnom glazbom i slavljenjem za djecu s poteškoćama u razvoju

Mostar će i ove godine biti domaćin jednog od najsnažnijih i najhumanijih glazbenih događaja u regiji. Treće izdanje humanitarnog koncerta duhovne glazbe “Vjerujem 2025.” održat će se 31. svibnja 2025. godine s početkom u 20:00 sati na stadionu Pod Bijelim Brijegom. Organizator, Udruga Otac iz Mostara, i ove godine okuplja izvođače koji svojom glazbom diraju srca tisuća ljudi i okupljaju zajednicu u ime onih kojima je pomoć najpotrebnija – djece s poteškoćama u razvoju.

Na pozornici će nastupiti etablirana imena hrvatske i regionalne duhovne scene: vokalni sastav Amorose, sestre Ivana i Marija Husar, franjevac i kantautor fra Marin Karačić, te moćni Zbor Amadeus. U atmosferi molitve, pjesme i zajedništva, publika će ponovno imati priliku biti dio priče koja već treću godinu mijenja stvarnost brojnih obitelji. Koncert “Vjerujem” već je u prethodnim izdanjima ostavio dubok trag. Prvo izdanje, održano

2023. godine, omogućilo je kupovinu i donaciju vozila za patronažnu službu Centra “Marija – Naša Nada” iz Širokog Brijega, zahvaljujući kojemu su terapeuti svakodnevno u mogućnosti pružati tretmane djeci iz udaljenijih krajeva. Također, rezultirao je osnivanjem Centra za djecu s poteškoćama u razvoju u Mostaru, u suradnji s Caritasom i uz veliku podršku Biskupije. Početkom tekuće godine, najviše zahvaljujući svima vama koji ste podržali Udrugu Otac na prošlogodišnjem izdanju “Vjerujem 2024.”, Udruga Otac preselila se u vlastite, profesionalno opremljene prostore, čime su se značajno proširile mogućnosti pružanja kvalitetnog stručnog rada.

Novi prostor danas obuhvaća senzornu sobu, dizajniranu za razvoj osjetilne integracije kod djece, kao i kabinetne prostore za individualne tretmane logopedije, edukacijske rehabilitacije, fizioterapije i psihološke podrške. Tijekom 2024. godine, Udruga je realizirala 837 individualnih tretmana, a kroz redovite terapije prošlo je 65 djece i njihovih obitelji.

Sredstva prikupljena na koncertu “Vjerujem 2025.” bit će usmjerena na jačanje stručnog tima, nabavku dodatne terapijske opreme te omogućavanje tretmana za djecu iz obitelji koje si ne mogu priuštiti neophodnu stručnu pomoć.

Ulaznice za koncert su već dostupne. Cijena u pretprodaji iznosi 20 KM, dok će na dan koncerta iznositi 25 KM. Kupovina ulaznica moguća je putem platforme kupikartu.ba, na info pultu Mepas Malla u Mostaru, a uskoro i u svim većim župama Hercegovine te na dodatnim prodajnim mjestima.

Koncert “Vjerujem” od samog početka nosi jednostavnu, ali snažnu poruku – zajedništvom i vjerom možemo promijeniti stvarnost onih koji sami ne mogu do svog glasa. Udruga Otac stoga poziva sve ljude dobre volje da dođu, sudjeluju, pomognu i budu dio trećeg poglavlja ove iznimne humanitarne priče.

Jer, vjerovati znači djelovati. A svaka kupljena ulaznica je korak bliže onome što naši maleni zaslužuju – priliku za razvoj, podršku i dostjanstvo.

    Najnovije

    30. srpanj je Svjetski dan borbe protiv trgovine ljudima

    Trgovina ljudima predstavlja jedno od najsurovijih i najsloženijih kršenja...

    Iz Stockholma u Sombor – Borsa nastavlja s pripremama

    Reprezentativci Bosne i Hercegovine, iz redova Judo kluba Borsa iz...

    Vlada HNŽ-a osigurala nastavak isplate naknada ženama-majkama

    Vlada Hercegovačko-neretvanske županije na današnjoj je, 49. redovitoj sjednici...

    Šampionski pehari stigli u Mostar u USR Neretva 1933

    Sinoć je u prostorijama Udruženja sportskih ribolovaca "Neretva 1933"...

    HDZ 1990: Izborni zakon, deradikalizacija, odgovornost, dijalog i europski put BiH

    U zgradi Parlamenta BiH u Sarajevu je u ponedjeljak...

    Ante Cash predstavlja CD izdanje novog albuma Iđen doli

    Nakon desetljeća glazbenog putovanja i brojnih uspješnica koje su...

    Radni sastanak predsjednika HKD Napredak s predstavnicima podružnica: Naglasak na jedinstvu, koheziji i misiji Društva

    U ozračju konstruktivnog dijaloga i međusobnog razumijevanja, u utorak,...