U srednjoj školi Ivan Goran Kovačić u Kiseljaku obilježen Svjetski dan bubrega

Povodom Svjetskog dana bubrega, Udruga dijaliziranih i transplantiranih bolesnika SBK/KSB, u suradnji sa Srednjom školom Ivan Goran Kovačić u Kiseljaku, obilježila je ovaj važan dan s ciljem podizanja svijesti o zdravlju bubrega.

Svjetski dan bubrega posvećen je prvenstveno prevenciji ove tihe i podmukle bolesti koja, prema statistikama, pogađa svaku desetu osobu na svijetu. Upravo zato iznimno je važno educirati mlade o značaju bubrega, zdravom načinu života te metodama prevencije i liječenja bubrežnih bolesti.

Na edukativnom predavanju, kojem je prisustvovalo oko 30 učenika i njihovih profesora, prikazan je kratki dokumentarni film „Jaki bubrezi“ te prezentacija o ulozi i važnosti bubrega. U sklopu predavanja učenici su sudjelovali i u kvizu znanja o bubrezima, a najbolji su nagrađeni prigodnim darovima.

Ovom prilikom želimo izraziti iskrenu zahvalnost svima u školi, a posebno ravnateljici, na srdačnom prijemu i izvrsnoj organizaciji ovog edukativnog događaja.

Vjerujemo da će današnje poruke o važnosti zdravog načina života pridonijeti povećanju svijesti među mladima te im pomoći da na vrijeme prepoznaju simptome bubrežnih bolesti i pravovremeno djeluju kako bi ih spriječili ili usporili njihov razvoj.

Najnovije

„Eros i Thanatos“ u Tomislavgradu: umjetnost između života i prolaznosti

U petak, 27. veljače 2026. godine, je u galeriji...

Spasi jedno dijete i spasit ćeš cijeli svijet. Postani Kum.

Svijet koji gledamo svakog dana pun je teških priča...

Božo Ljubić: Od rata, Pogorelice do Heleza veze Sarajeva i Teherana su jake – to je autogol za Bošnjake

Predsjednik Glavnoga vijeća HNS-a Božo Ljubić u emisiji Kompas...

U Neumu predstavljen COASTRUST projekt, potpisani memorandum i sporazum

U sklopu današnjega predstavljanja COASTRUST-a, projekta koji okuplja sedam...

8 milijuna KM za nova radna mjesta: Fond poziva i pruža priliku za zapošljavanje osoba s invaliditetom

Fond za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba sa invaliditetom...

Omiljene Frajle zagrebačka publika u Lisinskom opet ispratila ovacijama na početku velike regionalne turneje s novom članicom

Nadaleko poznate ambasadorice dobre zabave - sestre Jelena i Nevena Buča...

Mostar želi nastaviti pobjednički niz pred domaćom publikom

Košarkaši HKK Mostar u petak nastavljaju prvenstvenu utrku domaćim...

EU ambasador Soreca u posjeti službenicima FRONTEX-a raspoređenim na graničnom prelazu Bijača

Šef Delegacije Europske unije u Bosni i Hercegovini i...