U Ravnom održana pjesnička manifestacija “Grgurovi hukovi”

U subotu 2. rujna 2023. ispred hotela Stanica, u sklopu obilježavanja dana Općine Ravno, održana je tradicionalna, ove godine deseta po redu, pjesnička manifestacija Grgurovi hukovi. Sudionike programa i publiku u ime organizatora na početku su pozdravili načelnik Općine Ravno Andrija Šimunović i predsjednik DHK HB Ivan Baković.

U svojim govorima naglasili su važnost očuvanja hrvatske književnosti i jezika, čemu i ovakve manifestacije daju svoj doprinos, a rezultat su izuzetno dobre suradnje Općine Ravno i Društva hrvatskih književnika Herceg Bosne.

Stihove su kazivali: Ivan Babić, Srećko Marijanović, Darko Juka, Marija Pavković-Baković, Joso Živković Soja, Mario Raguž, Ivo Raguž, Hrvoje Barbir Barba, Stanko Krnjić i Ivan Baković. Glazbenim nastupom oduševila je Klapa Staglin.

Susret i interakciju s publikom u Ravnom najbolje će oslikati riječi dopredsjednika DHK HB Stanka Krnjića zapisane u uvodniku prigodne brošure tiskane za ovogodišnje Grgurove Hukove: “I ne samo da dolaze, pjesnici ostaju u Ravnom. Svojom riječju, sjećanjima, kako svojim, tako i onih koji su ih slušali i čuli, ostaju u slikama koje se vraćaju još dugo nakon izgovorene riječi.

A oni koji ih dočekuju, čine to iskrena pogleda, onom najjednostavnijom ljudskom toplinom, bez računice u dobit. Jer dobit je skrivena u susretu, u riječima što će se izreći, u riječima što će se pamtiti. A najveća dobit je u riječima izgovorenim bez računice i dobiti. I tako godinama! Otvaramo vrata jedni drugima”.

Najnovije

NEUM UNDERWATER FILM FESTIVAL 2026 – Svijet mora u Neumu

Neum je 27., 28. i 29. kolovoza i ove...

Škola fly fishinga stiže u Busovaču – edukacija, šport i očuvanje rijeka u fokusu mladih

Omladinski klub Novi Val Blagaj u suradnji s partnerima...

Četiri nova susreta obilježila drugi dan U20 Balkanskog prvenstva u Mostaru

U Mostaru je završen drugi dan U20 Balkanskog prvenstva...

MoBizz konferencija i Kuća nade povezuju poduzetništvo i humanost

Kada se poslovne ideje povežu s humanim vrijednostima, mogu...

Promocija slikovnice Ane Soldo

U sklopu programa Ravanjskih ljetnih dana kulture, ljubitelje književnosti,...

I. Festival maslinovih ulja Hercegovine „HerzOliveFest – ZLATNE KAPI HERCEGIOVINE“

HUUM (Hercegovačka Udruga Uljara i Maslinara) organizira prvi Festival...

FIS Mostar zapošljava: Otvorena pozicija za prodavača

Trgovačko društvo FIS d.o.o. za potrebe prodajnog centra u...

U Mostaru prvi put program „Oprostom oslobođene“ za žene koje nose iskustvo pobačaja

Postoje boli o kojima se rijetko govori. Neke žene...