U Mostaru predstavljena knjiga priča Dragice Križanac „Showman“

Nakon promocija u Rotterdamu, Amsterdamu i Tuzli, knjiga priča Dragice Križanac Showman i druge priče sinoć je, u organizaciji Društva hrvatskih književnika Herceg Bosne, predstavljena u Mostaru.

Knjiga Showman i druge priče sastoji se od dvadeset i dvije kratke priče, a objavljena je u suizdanju Matice Hrvatske Varaždin i izdavačke kuće Tonimir iz Varaždina.

Dragica Križanac objavila je tri knjige, a u pripremi su još dvije – roman i zbirka poezije, članica je Društva hrvatskih književnika Herceg Bosne i Hrvatskoga književnoga društva.

Svoj osvrt o knjizi Showman i druge priče pročitao je književnik Anto Marinčić, program je vodila Marela Jerkić-Jakovljević, a u ime DHK HB obratio se predsjednik Društva Ivan Baković.

Iz osvrta Ante Marinčića: „Govoriti o knjizi žene koja je prošla životnu školu kakvu rijetki prođu, o ženi koja je prošla svoju katarzu i plus osobi koja je iznimno obrazovana zahtijeva punu posvećenost. Oni koji pročitaju ovu, kao i njezinu prvu knjigu, shvatit će ovo što sam rekao. (…) Kao i priče na koje sam se osvrnuo i sve ostale u knjizi vas vuku da ih čitate u dahu, što govori da je autorica vrlo vješta u pisanju kratkih priča. Ono što će licemjeri zamjeriti, osjetio sam to na vlastitoj koži, jest činjenica da autorica ne izbjegava teme seksa, odnosno erotike, da se ne ustručava koristiti lascivne riječi koje potiču erotiku. Ja to, pak, vidim kao njenu prednost, posebnu vrijednost. (…) Zašto preporučam ovu knjigu kratkih priča čitateljima? Knjiga zbog koje ostavite sve svoje druge obveze i pročitate je u dva dana, bez imalo zadrške, može se ocijeniti jako zanimljivom, uspješnom u svim književnim elementima. Stoga, ne preostaje vam ništa drugo nego da si priuštite zadovoljstvo i pročitate ovu knjigu.“

Najnovije

Prometno-preventivna akcija “Počela je školska godina”

Auto-moto savez u Bosni i Hercegovini (AMSuBIH) i Mostarski...

Hrvatska glazba Mostar organizira koncert posvećen Mostaru – glazbena večer kakvu ne pamtimo

Hrvatska glazba Mostar najavljuje novi koncert, jedinstven po svojoj...

Otvorenje drugog Bijenala sakralne umjetnosti u Mostaru

U Muzeju moderne umjetnosti u Mostaru u petak, 19....

HNK Mostar: Glazbeno-scenska legenda „Krunidba kralja Tomislava“ u Mostaru

Proslava 1100. obljetnice Hrvatskoga Kraljevstva obilježava se tijekom 2025....

„LEGENDA“ – Novi horor Jordana Peelea od 18. rujna u kinima

Jedan od najuspješnijih producenata horor žanra, oskarovac Jordan Peele,...

Otvorena deponija Uborak, kontinuirano se odvozi komunalni otpad s gradskih ulica

Od ranih jutarnjih sati ekipe komunalnog poduzeća Grada Mostara...

Raspisuje se natječaj na temu »Pobijeni hercegovački franjevci«

Želeći njegovati spomen na 66 hercegovačkih franjevaca, koje su...

Na sjednici Predsjedništva HNS-a Čović o miru, europskom putu i legitimnom predstavljanju Hrvata

U prostorijama Hrvatskog narodnog sabora Bosne i Hercegovine u...