U Međugorju održan XXV. Koordinacijski sastanak HDZ-a BiH i predstavnika vlasti Republike Hrvatske o strateškim projektima i suradnji

U Međugorju je danas održan XXV. Koordinacijski sastanak načelnika, gradonačelnika i predsjednika županijskih vlada te dužnosnika Hrvatske demokratske zajednice s razine Federacije Bosne i Hercegovine te Bosne i Hercegovine. Sastanku su nazočili i visoki izaslanici Vlade Republike Hrvatske, među kojima potpredsjednik Vlade i ministar financija Marko Primorac, potpredsjednik Vlade i ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković, ministar znanosti, obrazovanja i mladih Radovan Fuchs te državni tajnik Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske Zvonko Milas, potvrđujući snažnu potporu Hrvatske strateškim projektima važnim za Hrvate u Bosni i Hercegovini.

Na sastanku se raspravljalo o aktualnim političkim izazovima u BiH, pri čemu je poseban naglasak stavljen na važnost institucionalne stabilnosti, europskog puta Bosne i Hercegovine te jačanja položaja Hrvata kao ravnopravnog konstitutivnog naroda. U svom obraćanju, predsjednik Čović naglasio je nužnost nastavka bliske suradnje s Vladom Republike Hrvatske, koja kroz brojne projekte i inicijative pruža snažnu podršku razvoju hrvatskih zajednica u BiH.

Ministri Vlade Federacije Bosne i Hercegovine i Vlade Republike Hrvatske predstavili su ključne infrastrukturne projekte, financijsku potporu lokalnim zajednicama te planove za unaprjeđenje obrazovanja, prometne povezanosti i drugih strateških sektora. Također se razgovaralo o daljnjoj suradnji na kulturnim, gospodarskim i zdravstvenim projektima, s ciljem podizanja kvalitete života hrvatskog naroda u BiH.

Na kraju sastanka zaključeno je da će se suradnja između svih razina vlasti u BiH i Republike Hrvatske nastaviti i dodatno unaprijediti kroz projekte, uz stalnu koordinaciju i praćenje njihove provedbe. Sudionici su izrazili zadovoljstvo dosadašnjim napretkom i jasno potvrdili zajedničku opredijeljenost daljnjem razvoju i jačanju položaja hrvatskog naroda u BiH.

Najnovije

Damir Bunoza: Glazba je  univerzalni jezik europskih vrijednosti

U okviru serijala „Hrvatski narod diše europske vrijednosti“ emitirana...

Milorad Dodik za Kompas RTV HB: U BiH je na djelu sukob civilizacija – ‘sećija’ čeka da Trump oboli pa da opet majorizira kršćane

https://www.youtube.com/watch?v=ZcqmSxoLV1c „Mislim da će nova američka administracija reći 'ovo je...

Elektro Mont d.o.o. Mostar raspisuje natječaj za nova radna mjesta

SKLADIŠTAR-VELEPRODAJA – 1 izvršitelj        Elektro mont d.o.o. proširuje svoj tim...

Dragan Šimović: 19 godina tišine koja govori

Na današnji dan 2007. godine, u 43. godini života,...

Više od 49 ekipa i 1.150 sudionika na V. MOSTAR HANDBALL WINTER CUP ’26 u Mostaru

Škola rukometa Zrinjski i Sveučilišni rukometni klub Zrinjski po...

TOUR OF BOSNIA AND HERZEGOVINA 2026: Ruta, etape i spektakl od Sarajeva do Neuma

Biciklistička karta svijeta u travnju 2026. godine dobit će...

Kordić uputio božićnu čestitku vjernicima koji Božić slave po Julijanskom kalendaru

Svim sugrađankama i sugrađanima  koji Božić slave po Julijanskom...

INZ: Snijeg, led i niske temperature – preporuke građanima za očuvanje zdravlja

Zbog obilnih snježnih padalina i niskih temperatura, stvaranja poledice...