U Donjoj Blatnici svečano otvoren obnovljeni Dom kulture

Danas je u Donjoj Blatnici održano svečano otvorenje obnovljenog Doma kulture, značajnog mjesta okupljanja lokalne zajednice koje simbolizira očuvanje kulturnih i društvenih vrijednosti.

Projekt obnove Doma kulture, izgrađenog 1967. godine, realiziran je zajedničkim naporima lokalnih vlasti, Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske i organizacijskog odbora manifestacije Blatničke note dobrote.

Nazočnima su se obratili načelnik Općine Čitluk Marin Radišić, državni tajnik Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH Zvonko Milas, te predsjednik organizacijskog odbora Blatničkih nota dobrote Goran Barbarić. Kako su naglasili, obnovljeni Dom kulture nije samo građevina, već prostor u kojem će se čuvati kulturna baština, održavati društveni i kulturni događaji te povezivati svi naraštaji Blatnice i Brotnja. Istaknuto je kako ovaj Dom kulture ima povijesni značaj za sve žitelje, služeći kao mjesto susreta, zajedništva i očuvanja tradicije.

Državni tajnik Zvonko Milas u svom obraćanju je kazao: „Ovo će biti, kako ste rekli, središte kulture, ali prije svega središte i sjedište prijatelja ovog kraja, sjedište i središte svih nas koji ćemo dolaziti u Brotnjo, koji ćemo dolaziti u Blatnicu. Mi ćemo i dalje graditi BiH, graditi Blatnicu, Brotnjo i Republiku Hrvatsku na čast i dobrobit hrvatskog naroda gdje god živio.“

U sklopu programa dodijeljene su i zahvalnice zaslužnim pojedincima i institucijama. Predsjedniku Hrvatskog narodnog sabora BiH dr. Draganu Čoviću uručena je zahvalnica za dugogodišnje visoko pokroviteljstvo manifestacije Blatničke note dobrote i podršku obnovi Doma kulture. Državnom tajniku Milasu dodijeljena je zahvalnica za doprinos i podršku projektu obnove.

Kandidat HDZ-a za predsjednika Republike Hrvatske prof. dr. sc. Dragan Primorac tom je prilikom kazao: „Ono što naša domovina Hrvatska napravi za Hrvate u BiH, to nije pomoć, nego je to vraćanje duga za sve ono što su Hrvati iz BiH dali Hrvatskoj. O meni sve znate, znate da vas nosim u srcu, znate da ću biti predsjednik svih građana Hrvatske, ne samo nekih, i ono što je najvažnije, znate da ću sve građane Hrvatske i vas povesti u budućnost.“

Svečanosti su nazočili i predsjednica Federacije BiH Lidija Bradara, predsjedatelj Doma naroda Parlamenta FBiH Tomislav Martinović, predsjednica Vlade HNŽ-a Marija Buhač, generalni konzul RH u Mostaru Marko Babić, predstavnici izvršne i zakonodavne vlasti u BiH i Republici Hrvatskoj, predstavnici vjerskog, kulturnog i društvenog života i brojni drugi uvaženi gosti.

Najnovije

Božićni malonogometni turnir Hvidra-Mostar 2025.: Rezultati i raspored utakmica

Dana 18.11.2025 godine odigrane su utakmice u kategoriji; Veterani...

34. obljetnica utemeljenja Hrvatske zajednice Herceg-Bosne: Istina, svjedočanstvo i sjećanje u središtu svečanosti

Jučer je u Mostaru svečano obilježena 34. obljetnica utemeljenja...

Uklonjena avionska bomba u naselju Oaza

Jutros 19.11.2025. u 06:30 sati od strane deminerskog tima...

Sutra transport i uništavanja neeksplodirane avionske bombe na gradilištu Oaza 2

Sutra, 19. 11. 2025., u razdoblju od 06:00 do...

Udruženje „Ruka podrške“ iz Hadžića: Zajedništvom do dostojanstvenijeg života osoba s invaliditetom

Udruženje invalidnih i bolesnih osoba „Ruka podrške“ iz Hadžića...

INZ: Svako peto dijete iskusi poteškoće u ponašanju, pažnji ili emocionalnom razvoju

Institut za zdravlje i sigurnost hrane Zenica danas je...

Samoljepljive marke HP Mostar „Božić 2025. i Nova godina“ u prigodnim kutijama

Hrvatska pošta (HP) Mostar prigodnim poštanskim markama tradicionalno obilježava...