Tvrtka Dr. Oetker donirala 11 000 KM SOS Dječijim selima u BiH

Tvrtka Dr. Oetker nastavlja podržavati rad SOS Dječijih sela u BiH donacijom u iznosu od 11.000,00 KM namijenjenoj osnaživanju socijalno ugroženih obitelji uključenih u Program jačanja obitelji. Ove godine, predstavnici tvrtke i SOS Dječijih sela u BiH obilježili su dugogodišnju suradnju druženjem s djecom i roditeljima uključenim u Program te su tijekom radionice zajedno pravili i slastice.  

Zahvalni smo što smo imali priliku biti dijelom divnog druženja, gdje sam imao čast da zajedno s dječicom sudjeluju u aktivnostima koje simboliziraju jedan obiteljski dan, pekli smo pizzu, i pravili njima omiljene slastice. Zaista nam je zadovoljstvo da kroz podršku roditeljima i djeci imamo priliku sudjelovati u Programu jačanja obitelji. Znamo da je to onaj prvi i najvažniji korak k formiranju zdravih osobnosti koji će sutra, siguran sam, biti i pokretači puno boljeg i snažnijeg društva. Uvjerio sam se da je to pravi put i da svi zajedno trebamo nastaviti pružati podršku onima kojima je to zaista potrebno”, izjavio je menadžer za razvoj poslovanja kompanije Dr. Oetker BiH.

Iz SOS Dječijih sela u BiH ističu važnost edukacije, ekonomskog osnaživanja i psiho-socijalne podrške za obitelji koje su suočene s izazovima izdvajanja djece.

Osim brige o djeci bez roditeljskog staranja, SOS Dječija sela kroz svoj djelovanje intenzivno rade na preveniranju izdvajanja djece iz obitelji porijekla kako bi dijete, ukoliko je to u njegovom najboljem interesu, odrastalo sa biološkim roditeljima. Tim stručnjaka kontinuirano radi s cijelim obiteljima s ciljem jačanja prije svega roditeljskih vještina, a potom i pomaže roditeljima da se educiraju i ekonomski osnaže. Cilj rada s obiteljima jeste njihovo potpuno osamostaljivanje koje će osigurati prevenciju smještanja djece u alternativni oblik brige. Zahvalni smo i sretni što je tvrtka Dr. Oetker prije više od desetljeća prepoznala važnost podrške najranjivijim kategorijama i što nam pomažu održati obitelji na okupu, a današnje druženje bila je prilika da se upoznaju s nekim od obitelji koje podržavaju”, izjavio je nacionalni direktor SOS Dječijih sela u BiH Malik Garibija.

Nakon uručenja zahvalnice tvrtki Dr. Oetker uslijedio ja “najslađi” dio posjete – pravljenje slastica, uz puno dječjeg smijeha koji je bio najbolji sastojak svakog recepta.    

Više informacija o radu SOS Dječijih sela u BiH i kako pomoći možete saznati na stranici www.sos-ds.ba.

Najnovije

Davor Velnić: Ideologije i njihovo zlo

Izvor: misao.hr Koliko god krvi svojim proleterskim revolucijama, ratovima...

Stjepan Jeršek Štef s novom pjesmom Ma, briga me na Zlatnim žicama Slavonije 2025.

Jedan od najpoznatijih glasova tamburaške scene, Stjepan Jeršek Štef, donosi...

Dolina Neretve: Traže se radnici za branje mandarina i radnik za rad na viljuškaru

Tražimo vrijedne i odgovorne radnike i radnice za branje...

Iscrtavanje horizontalne signalizacije na području grada Mostara

Mostar Parking je krenuo sa obnavljanjem horizontalne prometne signalizacije...

Reagiranje JP Autoceste FBiH: Svi sigurnosni sustavi u tunelu Ivan bili su u funkciji

Povodom neistinitih i štetnih navoda objavljenih 17. kolovoza 2025....

Ravnoteža s Hipodroma – Thompson objavio prvu live izvedbu s najvećeg koncerta karijere

Marko Perković Thompson predstavlja prvu live izvedbu s povijesnog koncerta...

Poziv Širokobriježanima – darujte krv, spasite život

Akcija dobrovoljnog darivanja krvi za pučanstvo Širokoga Brijega održat...

FIS Ljubuški zapošljava: Otvoreno pet radnih mjesta

Poduzeće FIS d.o.o. – Prodajni centar u Ljubuškom raspisuje...