Tri dana pred izbore Trump i Harris u bitci za birače u Sjevernoj Karolini

Posljednji vikend pred američke predsjedničke izbore demokratkinja Kamala Harris i republikanac Donald Trump u subotu će u Sjevernoj Karolini, jednoj od ključnih država za ishod izbora, pokušati pridobiti što veću potporu birača.

Ovo će biti četvrti dan za redom da potpredsjednica Harris i bivši predsjednik Trump posjećuju istu državu na isti dan što ukazuje na važnost sedam ključnih država koje će najvjerojatnije odlučiti o ishodu izbora. Ankete pokazuju da se radi o najneizvjesnijoj predsjedničkoj utrci do sada.

Mogućnost prijevremenog glasanja dosad je iskoristilo oko 70 milijuna Amerikanaca, što je manje u odnosu na 2020., kada su izbori održani u vrijeme pandemije covida-19.

Subota je posljednji dan prijevremenog glasanja u Sjevernoj Karolini u kojoj je svoj glas do sada dalo 1,8 milijuna birača.

Harris planira skup s rock zvijezdom Jon Bon Jovijem u Charlotteu, najvećem gradu u Sjevernoj Karolini koja s državom Georgijom dijeli drugu najveću nagradu među “prevrtljivim” državama, 16 elektora. Predsjednikom postaje onaj kandidat koji osvoji 270 elektora, apsolutnu većinu od 538.

Sjeverna Karolina je 2020. podržala Trumpa, ali je isti dan izabrala demokratskog guvernera.

“Imamo priliku na ovim izborima okrenuti stranicu i okončati razdoblje Donalda Trumpa koji je svo vrijeme potrošio da bi Amerikanci upirali prstom jedni u druge”, rekla je Harris u petak u Wisconsinu.

Trump će u subotu u podne održati skup u Gastoniji, zapadno od Charlottea, a potom će navečer govoriti u areni u Greensborou koja broji 22.000 mjesta.

“Na ovim ćemo izborima morati odabrati između još četiri godine goleme nekompetentnosti i neuspjeha i početka najveličanstvenijog četverogodišnjeg razdoblja u povijesti naše zemlje”, rekao je Trump svojim pristašama u Michiganu.

Najnovije

Croatia Records dobila novog direktora

Mario Kovač od 1. srpnja 2026. godine preuzeo...

Oštra reakcija JP Autocesta FBiH: Daljnu komunikaciju vodimo isključivo s OLAF-om i pravosudnim institucijama

Povodom medijskih navoda i reakcije tvrtke PPG objavljene danas...

U ponedjeljak počinje online pretprodaja ulaznica

Online pretprodaja ulaznica za filmove u programu 32. Sarajevo...

Oglas za posao: FIS Ljubuški traži montera namještaja

Gospodarsko društvo FIS d.o.o. za potrebe Prodajnog centra FIS...

Studentski centar Sveučilišta u Mostaru popunio kapacitete za starije studente, uskoro natječaj za brucoše

Završen je natječaj za prijem studenata starijih studenskih godina...

Najmlađi za čišći Mostar: Kako djeca mijenjaju navike cijele obitelji

Navike koje usvajamo u najranijoj dobi često ostaju s...

U Ljubuški stiže hit predstava “Ženici” u kojoj glume Pero Eranović i Ivan Barnović glumci iz Splita

Program 20. Dana Hardomilja koji počinje sutra u petak 31. srpnja...