Stanje u FBiH s epidemijom velikog kašlja, hripavca

Donosimo izvještaj Službe za epidemiologiju zaraznih bolesti Zavoda za javno zdravstvo Federacije Bosne i Hercegovine u vezi pertussis (veliki kašalj, hripavac).

Podsjećamo, od prosinca 2023. godine u Federaciji BiH registrira se obolijevanje od pertussisa (velikog kašlja, hripavca) u epidemijskom obliku. Cjepiva za djecu ima dovoljno. Ponovo apeliramo na roditelje da je imunizacija najbolja mjera za sprječavanje obolijevanja te razvoja komplikacija i umiranja od zaraznih bolesti.

Imunizacijski program u Federaciji Bosne i Hercegovine je siguran, kvalitetan, visokoučinkovit i besplatan. Suradnja roditelja u razumijevanju i prihvatanju imunizacije su prioritet u postizanju i održanju visokih obuhvata imunizacijom te sprječavanju obolijevanja i širenja infekcije.

Najnovije

Božićni prijem HDZ-a 1990: Vrijeme izgovora je prošlo – preuzimamo odgovornost

Tradicionalni božićni prijem Hrvatske demokratske zajednice 1990 održan je...

HDZ 1990 osudio nasilno zatvaranje Adventa u Uskoplju: Direktan udar na ljudska prava i božićne običaje

Hrvatska demokratska zajednica 1990 oštro osuđuje postupke vladajućih struktura...

Projekt „Kultura na granici“: Kulturna baština Hercegovine predstavljena svijetu kroz inkluziju i medije

Projekt „Kultura na granici“, proveden od lipnja do prosinca...

Uspješno završen projekt „Važnost odnosa s javnošću za provođenje politika za mlade u Federaciji BiH“

Projekt „Važnost odnosa s javnošću za provođenje politika za...

Obilježavanje blagdana Hanuke u The Hub of Fine Arts u Mostaru

U The Hub of Fine Arts u Mostaru danas...

“Hvidra-Mostar 2025.” Završnica turnira – Finale

Petak, 19.12.2025.g FINALE – SENIORI Utakmica za III mjesto Jimmi Woo...

Otvoreno „Klizalište u Vitezu“: Zimska priča uz podršku HT Eroneta

Sinoć je na Gradskome trgu, u organizaciji Matice hrvatske...