Sloga izbacila Posušje i postala prvi polufinalista Kupa BiH

Fudbaleri dobojske Sloge slavili su protiv Posušja rezultatom 2:0 u uzvratnom meču četvrtfinala Kupa BiH, te su tako ukupnim rezultatom 4:3 osigurali plasman u polufinale.
Dobojlije su ovom pobjedom nastavili sezonu iz snova, pošto već briljiraju u Wwin ligi BiH.
Susret odigran na stadionu “Luke” pružio je mnogo zanimljivih situacija, a pogotovo u prvom poluvremenu, kada su i viđeni svi golovi.
Prvo je zaprijetilo Posušje, nakon što je Boban sjajno uposlio Rozića koji izlazi sam na golmana Šćekić, ali on odlično brani.
Kazna je stigla već u sljedećem napadu, kada je Varga doveo Slogu u vodstvo. On je iskosa, s nekih dvadesetak metara šutirao vanjskim dijelom kopačke i fenomenalno pogodio mrežu Ilinčića.
U 36. minuti došao je potpuni preokret u dvomeču, kada je nakon duge lopte Vidića, Marić pokušao da se gradi, ali ga je Redžić nasamario, oduzeo mu loptu i pogodio za veliku prednost.
Ruku na srce, nakon tog gola nije baš da je sijevalo na obje strane, što je svakako odgovaralo Slogi. Mogu se istaći dva pokušaja – Mandića u 62. i Maglice u 82. minuti, a oba puta je prečka bila saveznik fudbalera Sloge.
Dobojska ekipa je prva koja je osigurala plasman u polufinale Kupa BiH, dok ćemo ostale sudionike saznati u narednim danima.