Simfonijski orkestra Mostar imat će koncert u okviru manifestacije „Dani češke kulture u Mostaru“

U nizu koncerata kojim Simfonijski orkestar Mostar ove godine obilježava 70. obljetnicu slijedi koncert u nedjelju, 19. 5. 2024. „Na lijepoj zelenoj Neretvi“ prema nazivu valcera kojeg je koncem 19. stoljeća skladao češki oficir Karel Komzák u službi kapelmajstora vojnog orkestra u Mostaru.

Na koncertu će biti izvedena djela čeških predstavnika romantizma, Bedřiha Smetane [Bed’žiha Smetane] i Antonina Dvořáka [Antonina Dvoržaka], kao i hrvatskih skladatelja Josipa Hatzea [Haca] i Juliusa Fučíka.

Simfonijski orkestar Mostar koncert je pripremio u suradnji s Vojnim orkestrom Oružanih snaga BiH, čestitajući kolegama na 20. obljetnici postojanja. Publici će se predstaviti veliki orkestar koji broji 50 glazbenika iz Banja Luke, Sarajeva, Viteza, Trebižata, Čitluka, Širokoga Brijega, Posušja, Mostara, Dubrovnika, Splita i Sinja.

Solisti su Nikolina Zovko, mezzosopranistica iz Mostara i Aleksandar Dragojević, bariton iz Banja Luke.

Koncert počinje u 20:00 sati na trgu ispred Hrvatskoga doma „Herceg Stjepan Kosača“ u 20:00 sati, a u slučaju kiše u velikoj dvorani toga zdanja. Ulaz na koncert je besplatan.

Manifestaciju „Dani češke kulture u Mostaru“ podržali su: Ministarstvo civilnih poslova, Federalno ministarstvo obrazovanja i znanosti, kao i Grad Mostar.

Pred koncert, u 19:00 sati, u galeriji Kraljice Katarine u Kosači, održat će se znanstvena tribina na kojoj sudjeluju: dr.sc. Nikolina Pandža, mr.sc. Hana Jirásková i Snježana Zovko, prof.

Najnovije

Obilježavanje 49. godišnjice Univerziteta „Džemal Bijedić“ u Mostaru

Univerzitet „Džemal Bijedić“ u Mostaru od 9. do 14....

Maturanti Gimnazije fra Grge Martića upoznali studije budućnosti na FSRE-u

Fakultet strojarstva, računarstva i elektrotehnike Sveučilišta u Mostaru (FSRE)...

Matija Cvek stiže u Mostar i Sarajevo – povoljnije ulaznice dostupne još samo do 5. veljače

Jedan od najpopularnijih i najnagrađivanijih izvođača regionalne pop scene,...

Mostar: Mladima će svjedočiti Nenad Periš

U srijedu 4. veljače je novi vjeronauk (tribina) za...

Pet akcija darivanja krvi u veljači na području ŽZH

Crveni križ Županije Zapadnohercegovačke objavljuje raspored akcija dobrovoljnog darivanja...

Global Game Jam Mostar 2026 otvoren uz sudjelovanje 10 timova – Mostar prvi put dio najvećeg svjetskog game development događaja 

U INTERA Tehnološkom Parku u Mostaru otvoren je Global Game Jam Mostar...

Edukacija za trudnice na Fakultetu zdravstvenih studija

U organizaciji Alumni kluba Fakulteta zdravstvenih studija Sveučilišta u...

Ginekolozi poručuju: Imunizacija protiv HPV-a i redoviti pregledi spašavaju živote

Zavod za javno zdravstvo Federacije Bosne i Hercegovine i...