SAD, Britanija i Ukrajina stoje iza napada u Moskvi

Direktor ruske Federalne sigurnosne službe (FSB) Alexander Bortnikov rekao je, bez dokaza, da SAD, Britanija i Ukrajina stoje iza napada u moskovskoj koncertnoj dvorani u petak.

“Vjerujemo da su akciju pripremili i sami radikalni islamisti i, naravno, omogućile zapadne specijalne službe, a same ukrajinske specijalne službe imaju izravnu vezu s tim”, istakao je Bortnikov.

Ukrajina je odbacila ruske optužbe o umiješanosti u napad, za koji je odgovornost preuzela militantna skupina tzv. Islamska država.

Zapadne zemlje su rekle da njihovi obavještajni podaci pokazuju da je odgovorna ISIL-K, afganistanski ogranak Islamske države.

Ruski predsjednik Vladimir Putin rekao je jučer da su teroristički napad izveli radikalni islamisti, ali je ponovio svoju raniju tvrdnju da su napadači planirali pobjeći u Ukrajinu prije nego što su uhićeni.

Bortnikov je također rekao da će se broj suučesnika u napadu na koncertnu dvoranu povećati. Trenutno je u pritvoru 11 ljudi.

Najnovije

Žurno sazivanje tematske sjednice Vijeća ministara BiH i iniciranje zajedničkog razgovora s Vladom Republike Hrvatske

Poštovana predsjedavajuća Vijeća ministara Bosne i Hercegovine, u ime Konzorcijuma...

Marušić taekwondo akademija zablistala na “Knin Open 2026.”

Na međunarodnom turniru “Knin Open 2026.” kojem je prisustvovalo...

HDZ BiH HNŽ: Najoštrije osuđujemo napad na svećenika i vjernike u Jablanici nakon mise

HDZ BiH Hercegovačko-neretvanske županije najoštrije osuđuje napad na katoličkog...

Jablanica: Polaganjem vijenaca i misom obilježena 32. obljetnica razmjene hrvatskih logoraša

U nedjelju 1. ožujka 2026.godine u organizaciji Hrvatske udruge...

Konzorcij Logistika BiH: Ako do 10. ožujka nema rješenja, 12. ožujka slijedi blokada granica

Plenum Konzorcijuma Logistika Bosne i Hercegovine, nakon održanog sastanka...

Zlatko Pejaković proslavio 50 godina karijere u rasprodanom Lisinskom

Istinski kralj zabave Zlatko Pejaković sinoć je u rasprodanoj...

HSP BiH: Otvoreno pismo Nj.E. Johnu Ginkelu, otpravniku poslova Veleposlanstva SAD-a u BiH

HSP BiH uputio je Otvoreno pismo Nj.E. Johnu Ginkelu,...