Redovite poštanske marke HP Mostar „Međugorje 2024.“

Hrvatska pošta (HP) Mostar tiskala je redovito izdanje poštanskih marka s motivom Međugorja, malog hercegovačkog mjesta koje je 1981. godine došlo žižu cijeloga svijeta. Petero djece, danas odraslih ljudi, svjedočilo je da im se na brdu Crnica ukazala Gospa – Blažena Djevica Marija.

Njihova imena su Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković, Ivan Dragićević, Marija Pavlović i Jakov Čolo. Prekrasna mlada žena koju su vidjeli predstavila im se imenom Kraljice Mira i od prvih ukazanja sve do danas njene poruke pozivaju na mir i pomirenje. Mir s Bogom i mir među ljudima. U prvim godinama ukazanja Gospine poruke mira su, možda, zvučale čudno.

Desetak godina kasnije mir na ovim prostorima pretvorio se u rat. Danas, svjedoci smo da su poruke o miru sve aktualnije. Svijet je zahvatio val mržnje i ratova, val tragedija. Sa svih strana svijeta u Međugorje dolaze ljudi da se u sakramentu ispovijedi izmire sa sobom, s Bogom i s ljudima oko sebe.

Tri su posebna mjesta hodočasničkog okupljanja u Međugorju. Brdo ukazanja gdje su vidioci prvih dana vidjeli Gospu. Križevac, brdo iznad Međugorja na kojem su stanovnici sela Međugorje 1934. godine na uspomenu 1900. obljetnice Isusove smrti podigli osam metara visok betonski križ. Župna crkva posvećena sv. Jakovu starijem, apostolu i zaštitniku hodočasnika.

- Oglas -
CMC festival
CMC festival

Autor likovnog rješenja je Vijeko Lučić, nominalna vrijednost 1,50 KM, prvi dan izdanja 15. ožujka 2024. Izdanje se, kao i starija izdanja poštanskih maraka HP Mostar, može kupiti jednostavno i online preko web shopa www.epostshop.ba

Najnovije

Humanost Širokobriježana pretočena u 43 doze krvi

U srijedu, 14. svibnja, u restoranu "Kod Čolića" u...

Susret predsjednice Buhač s rukovodstvom HKUD-a Rodoč.

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač primila je danas...

Nataša Križanović dobitnica Luxury Lifestyle Awards 2025 u New Yorku  

Line Design, studio za interijere koji je osnovala diplomirana...

Upriličena prva konferencija o mobilnosti studenata u organizaciji CIP-a

„Kako povećati mobilnost studenata, akademskog i administrativnog osoblja u...

Silvio Bubalo za Kompas: HNK Mostar nije tema – okrenimo se izgradnji konkatedrale u Župi sv. Ivana u središtu Mostara

Vijećnik Hrvatske republikanske stranke u Gradskom vijeću Mostara Silvio...

Mostar vodimo na principima uvažavanja svih i vladavine prava

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić u razgovoru za Dnevni...

Glazbena poslastica u Tomislavgradu: Koncert Hojsaka i Novosela oduševio publiku

U Tomislavgradu smo ovoga utorka – sretnoga 13. svibnja...

TOY d.o.o. Mostar zapošljava komercijalistu za regiju Hercegovina

Toy d.o.o. Mostar raspisuje natječaj za radno mjesto: Komercijalist za...