Prvo ministarstvo u BiH sa evropskim certifikatom kvalitete: CAF certifikat kvalitete uručen ministrici Bošnjak

Direktorica Regionalne škole za javnu upravu (ReSPA) Maja Handjiska Trendafilova uručila je ministrici civilnih poslova Bosne i Hercegovine Dubravki Bošnjak certifikat „CAF Effective User“, čime je Ministarstvo zvanično priznato kao institucija koja uspješno primjenjuje ovaj evropski model upravljanja kvalitetom u javnoj upravi.

Time je Ministarstvo civilnih poslova postalo prvo ministarstvo u Bosni i Hercegovini sa ovim certifikatom.

Ovim priznanjem potvrđeno je da Ministarstvo civilnih poslova dosljedno primjenjuje principe izvrsnosti zasnovane na najboljim praksama javne uprave u Evropskoj uniji. Procesi rada i rezultati djelovanja Ministarstva ocijenjeni su kao transparentni, efikasni i orijentisani na kontinuirano unapređenje.

Certifikat se dodjeljuje na razdoblje od tri godine, a Ministarstvo će biti uvršteno u zvaničnu EUPAN bazu podataka institucija koje nose oznaku „CAF Effective User“. Time Ministarstvo civilnih poslova postaje dio evropske mreže organizacija koje se izdvajaju po sistematičnom pristupu unapređenju rada i usluga koje pružaju građanima.

CAF (Common Assessment Framework) je alat za samoprocjenu koji omogućava institucijama da u proces unapređenja rada uključe i svoje zaposlene, identifikuju jake strane, ali i oblasti koje zahtijevaju poboljšanja. Implementacija ovog modela u Ministarstvu započela je u aprilu 2022. godine kroz formiranje Grupe za samoprocjenu i izradu Akcionog plana za unapređenje. Danas je 98% predviđenih aktivnosti već realizovano.

Uvođenje CAF modela predstavlja važan korak ka još većoj efikasnosti, ali i uključivanju javnosti u transparentan rad Ministarstva, koje je već prepoznato kao jedna od najtransparentnijih institucija u Bosni i Hercegovini.

Najnovije

Otvoreno pismo gradonačelnika Mostara dr. Marija Kordića

Poštovana javnosti, poštovani predstavnici medija, u posljednjim danima svjedočimo reakcijama...

DIES ACADEMICUS: 40 doktora znanosti i umjetnosti prisegnulo na predanost istini i znanstvenoj izvrsnosti

Sveučilište u Mostaru svečanom je promocijom četrdeset novih doktorica...

Svečano otvoren sajam prirodnoga meda u Mostaru

Izložbeno-prodajni sajam prirodnoga meda s kušanjem otvoren je danas...

Mostar oduševio promocijom najljepše božićne knjige “Juraj i zmaj u potrazi za Božićnim duhom”

U prepunom prostoru KOSAČE u Mostaru održana je nezaboravna...

Poruka Federalnog ministra zdravstva povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom

Povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom Federalno ministarstvo zdravstva...

U Srednjoj građevinskoj  školi u Mostaru održana radionica

U organizaciji udruge RESPEKT u Srednjoj građevinskoj školi Mostar...

HDZ 1990: Snaga društva ogleda se u brizi za osobe s invaliditetom

Povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, HDZ 1990 izražava...