Prvi na listi više nije Zlatko Hasanbegović nego Mislav Kolakušić

Teleskop neslužbeno doznaje da je vodstvo Domovinskog pokreta odlučilo tko će biti prvi na listi u prvoj izbornoj jedinici koja obuhvaća Zagreba. Došlo je do velikog iznenađenje jer prvi na listi više nije Zlatko Hasanbegović nego Mislav Kolakušić, novi koalicijski partner Domovinskog pokreta. S obzirom na to da je velika gužva u prvoj izbornoj jedinici i da Domovinski pokret ne može očekivati više od jednog mandata, moguće je da Zlatko Hasanbegović ostane kratkih rukava. Naime, njegovo drugo mjesto, kako sada stvari stoji, ne garantira ulazak u Sabor.

Naravno, uvijek postoji mogućnost da dobije preferencijalne glasove, ali i to će biti teško s obzirom na to da i Mislav Kolakušić ima solidnu vojsku svojih obožavatelja.

Dobro obaviješteni krugovi bliski Domovinskom pokretu smatraju da prolazna mjesta na listama dobivaju uglavnom oni članovi Domovinskog pokreta koji žele surađivati sa Zoranom Milanovićem u rušenju HDZ-a.

Najnovije

Gradonačelnik Kordić: Neka sjećanje na žrtvu Holokausta bude naš zavjet da nećemo šutjeti pred mržnjom

Polaganjem cvijeća i simboličnim paljenjem šest svijeća u spomen...

U Mostaru obilježen Međunarodni dan sjećanja na žrtve Holokausta, izaslanstvo predvodio predsjednik Čović

Predsjednik Hrvatskog narodnog sabora Bosne i Hercegovine dr. Dragan...

Pokreće se novi poslijediplomski sveučilišni specijalistički studij Upravljanje projektima Europske unije

Filozofski fakultet Sveučilišta u Mostaru pokreće novi poslijediplomski sveučilišni...

Ministrica Duraković posjetila Općinu Hadžići

Federalna ministrica obrazovanja i znanosti, prof. dr. Jasna Duraković,...

Ima li nade za nas vol. 2 – poslušajte suradnju Sandija Cenova i Dražena Zečića!

Sandi Cenov predstavlja Ima li nade za nas vol. 2, pjesmu...

„Mjera mora“ Stjepana Skoke stiže u Nacionalni muzej moderne umjetnosti u Zagrebu

Seminalna instalacija Mjera mora akademskog kipara Stjepana Skoke, koju je umjetnik...

EROS I THANATOS – otvorenje izložbe Tomislava Ostoje u Mostaru

Hrvatsko kulturno društvo Napredak najavljuje otvorenje izložbe EROS I THANATOS autora Tomislava Ostoje,...

Večeras premijera predstave “Šta radiš ovdje?” u Narodnom pozorištu Mostar

Udruženje za edukaciju i razvoj Dignitet organizira premijeru pozorišne predstave „Šta...