Profesor koji je pisao Ustav: Milanović kao Kim Il-sung

Umirovljeni profesor Branko Smerdel, koji je bio u radnoj skupini koja je pisala Ustav, kaže da nema nikakve dvojbe da je Zoran Milanović prekršio Ustav odlukom da se kandidira na izborima, na listi SDP-ove koalicije.

“Ne može se predsjednik Republike kandidirati na parlamentarnim izborima prije nego podnese ostavku i tu nema nikakve dvojbe. Ovo je situacija bez presedana i teško, teško kršenje Ustava”, kaže Smerdel za 24sata.

“Ovo što on radi je kontra svim principima i načelima Ustava, trodiobe vlasti, ustavnog položaja predsjednika i ovlastima vrhovnog zapovjednika Oružanih snaga. Suprotno je to cijeloj ideji i svoj literaturi koju smo napisali kada smo 2000. godine promijenili Ustav. To jednostavno ne dolazi u obzir i primjereno je bivšem sjevernokorejskom vođi Kim Il-sungu, a ne demokraciji”, rekao je Smerdel.

Najnovije

“Karius i Baktus” u Lutkarskom kazalištu Mostar

Ovoga tjedna u Lutkarskom kazalištu Mostar očekuju vas izvedbe...

Predstavljanje slikovnice “Pustolovine Bugija S.” autorice Snježane Martinović

Mostarska spisateljica Snježana Martinović predstavit će svoju slikovnicu "Pustolovine...

Mariji Buhač Povelja Matice hrvatske Mostar za izniman doprinos izgradnji i promicanju hrvatske kulture

Predsjednica Matice hrvatske Mostar Ljerka Ostojić, član predsjedništva Miro...

Četvrta Humanitarna večer Zaklade SUM: Zajednica stvara jednake prilike za obrazovanje

Humanitarna večer Zaklade SUM održana je u SUMIT zgradi...

Simfonijski orkestar Mostar organizira „Mozart weekend“

270. obljetnice rođenja velikog glazbenog genija Wolfganga Amadeusa Mozarta. Koncert...

Produžen javni poziv za podnošenje prijave za procjenu jedinica lokalne samouprave

Program Lokalne zajednice naklonjene mladima namijenjena je jedinicama lokalne...

Narančasti dan u znaku mladih: Umjetnošću protiv nasilja nad ženama i djevojčicama

Institut za razvoj mladih KULT u suradnji s Ambasadom...