Poljska se nakon penala posljednja plasirala na Euro

Nakon Gruzije i Ukrajine, nastup na Europskom prvenstvu koje se ovog ljeta igra u Njemačkoj kroz doigravanje je osigurala i Poljska. Poljaci su u finalu nakon 120 minuta igre bez golova pobijedili Wales nakon penala u kojima je rezultat bio 5:4. Poljska će na Euru biti u skupini D s Nizozemskom, Austrijom i Francuskom.

U penalima su obje ekipe bile nepogrešive do pete serije kada su Poljaci i dalje ostali hladnokrvni, a Velšanin Daniel James nije uspio savladati Wojciecha Szczęsnyog koji mu je obranio penal i postao junak svoje ekipe.

Tako su pobjedu i plasman na Europsko prvenstvo pred punim tribinama u Cardiffu odnijeli Poljaci. Izabranici Michala Probierza ranije su u polufinalu deklasirali Estoniju rezultatom 5:1.

Najnovije

Interkulturalna komunikacija u fokusu jubilarnog desetog izdanja konferencije PR, Media & Sports Days University of Mostar

Deseto, jubilarno izdanje međunarodne znanstveno-stručne konferencije PR, Media &...

Govor visoke potpredsjednice Europske unije u kampu Butmir

Zadovoljstvo mi je ponovno biti u Bosni i Hercegovini. EUFOR...

Ministrica Duraković u Berlinu: sastanci s njemačkim dužnosnicima i predstavnicima obrazovnih institucija

Federalna ministrica obrazovanja i znanosti, prof. dr. Jasna Duraković,...

Počinje kampanja „Brk šuti. Muškost progovara – Movember Mostar 2025.”

Pod sloganom „Brk šuti. Muškost progovara.” službeno započinje ovogodišnja...

Monografija o 70 godina Simfonijskog orkestra Mostar

Promocija monografije bit će održana u četvrtak 13. studenoga...

Advent u Čapljini 2025

U susret najljepšem dijelu godine, Grad Čapljina u suradnji...

Cijepljenje protiv sezonske gripe otpočinje 5. studenoga

Zavod za javno zdravstvo Hercegovačko-neretvanske županije uputio je obavijest...

Iva Marić iz Taekwondo kluba Cro Star Mostar putuje na Europsko kadetsko prvenstvo u Grčku

Članica Taekwondo kluba CRO STAR Mostar, Iva Marić, danas...