Počinje jesenska kampanja “40 dana za život” u Mostaru

Inicijativa “40 dana za život – Mostar” započinje svoju jesensku kampanju u srijedu, 24. rujna 2025., koja će trajati do 2. studenoga 2025.

Molitveno bdjenje održavat će se svakodnevno ispred Sveučilišne kliničke bolnice Mostar, na Bijelom Brijegu, u vremenu od 8 do 20 sati.


Podrška mjesnog biskupa

Inicijativa redovito surađuje s mons. Petrom Palićem, mostarsko-duvanjskim biskupom i upraviteljem trebinjsko-mrkanske biskupije.

Biskup Palić i ove je godine uputio očinski blagoslov kampanji, referirajući se na riječi sv. Ivana Pavla II. te naglašavajući važnost vjere i razuma u pristupu pitanjima života. Istaknuo je da jedno ne isključuje drugo, već se nadopunjuju, te je sudionicima prenio konkretne prijedloge i smjernice za djelovanje. Organizatori ističu kako su mu na tome duboko zahvalni.

Podrška biskupa i Crkve u Hercegovini daje Inicijativi moralnu snagu i poticaj, potvrđujući usmjerenje prema zaštiti dostojanstva svakog ljudskog života.


O inicijativi “40 dana za život”

40 dana za život je međunarodna, miroljubiva i koordinirana 40-dnevna kampanja s ciljem zaustavljanja pobačaja na lokalnoj razini kroz:

  • molitvu i post,
  • osvješćivanje zajednice,
  • cjelodnevno bdjenje ispred bolnica.

Kampanja se održava dvaput godišnje – u jesen i u proljeće. Od pokretanja u Teksasu 2004. godine, Inicijativa se proširila na više od 1.000 gradova širom svijeta, okupila preko milijun sudionika te zabilježila više od 25.000 spašenih života, 274 obraćena zdravstvena djelatnika i 181 zatvorenu kliniku za pobačaje.


Kako sudjelovati

Svi zainteresirani za sudjelovanje u molitvenom bdjenju mogu se prijaviti na:
📞 063 240 044
🌐 Facebook & Instagram: 40 dana za život Mostar
📧 40danazazivotmo@gmail.com

„Dovoljno je bilo da stanem deset minuta ispred bolnice i uputim kratku molitvu. Kada sam to podijelila na društvenim mrežama, javila mi se jedna žena i priznala da je odustala od pobačaja upravo zbog tog mog svjedočanstva.“ Marijana


NAJAVA ZA PRESS KONFERENCIJU

Povodom početka jesenske kampanje “40 dana za život – Mostar”, Inicijativa će održati izjave za medije:

📍 Mostar, ispred Sveučilišne kliničke bolnice Mostar
📅 Srijeda, 24. rujna 2025.
10:00 sati

Pozivamo sve predstavnike medija da nam se pridruže i poprate početak ovogodišnje kampanje.

Za dodatne informacije obratite se na:
📞 063 240 044
📧 40danazazivotmo@gmail.com

Najnovije

FIS Mostar zapošljava: Otvorena pozicija za prodavača

Trgovačko društvo FIS d.o.o. za potrebe prodajnog centra u...

U Mostaru prvi put program „Oprostom oslobođene“ za žene koje nose iskustvo pobačaja

Postoje boli o kojima se rijetko govori. Neke žene...

Veličanstvena noć s Petrom Grašom u Festivalskoj bašti: Bingo još jednom pokazao da je Naše mjesto za sve

Festivalsko dvorište Sarajevo Film Festivala sinoć je postala Naše...

Laura Ćorluka: GReat Fest donosi Grudama tri večeri hrane, glazbe i druženja

Grude će od 21. do 23. kolovoza prvi put...

FIS Plus sedmica donosi 21 proizvod po sniženim cijenama

Nova akcijska ponuda „FIS Plus sedmica“ donosi 21 odabrani...

Život s novim navikama: Iskustva iz naselja Ortiješ  

Velike promjene često počinju malim koracima. Upravo s tom...

Prvi dan U20 Balkanskog prvenstva donio kvalitetnu odbojku i sjajnu atmosferu u Mostaru

U Mostaru je završen prvi dan U20 Balkanskog prvenstva...

Grgurovi hukovi u Ravnom okupljaju književnike iz Hercegovine i Hrvatske

Društvo hrvatskih književnika Herceg Bosne i ove godine u...