Plenković: Hrvatska je spremna pomoći Bosni i Hercegovini

U povodu katastrofalnih poplava koje su pogodile središnju Bosnu, posebice područja Jablanice, Fojnice, Konjica, Kiseljaka i Kreševa, u kojima je tragično stradalo najmanje 15 osoba, predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković kontaktirao je predsjedateljicu Vijeća ministara Bosne i Hercegovine, Borjanu Krišto, kako bi joj izrazio sućut te ponudio pomoć u saniranju posljedica ove prirodne katastrofe. Nadamo se što manjem gubitku ljudskih života.

Sve hrvatske hitne službe, nadležne institucije i ministarstva u stalnoj su komunikaciji s kolegama iz Bosne i Hercegovine te pažljivo prate razvoj situacije, a hrvatski veleposlanik u Sarajevu, Ivan Sabolić, obilazi stradala područja središnje Bosne. Vlada Republike Hrvatske odmah će reagirati i pružiti svu potrebnu podršku čim bosanskohercegovačke vlasti definiraju konkretne potrebe i upute službeni zahtjev za pomoć. Hrvatska je spremna djelovati kroz Ravnateljstvo civilne zaštite, vatrogasne postrojbe, Ministarstvo unutarnjih poslova, Ministarstvo obrane, kao i preko Hrvatskog crvenog križa, ovisno o obliku pomoći koju zatraže vlasti Bosne i Hercegovine.

Vlada Republike Hrvatske izražava duboko suosjećanje sa svim obiteljima pogođenima ovom tragedijom te je, kao i uvijek do sada, spremna pokazati solidarnost i pružiti pomoć susjednoj i prijateljskoj Bosni i Hercegovini u ovim teškim trenucima.

Najnovije

U Međugorju predstavljena zbirka pjesama Marije Bošnjak

​Sinoć, 11. prosinca, u 19 sati, na Fakultetu društvenih...

Bosna i Hercegovina stavlja pod kontrolu smrtonosne “designer” droge i sintetske opioide

Nakon 14 godina stanke, Povjerenstvo za suzbijanje zloupotrebe opojnih...

U Federaciji BiH danas se obilježava Dan znanosti

Povodom Dana znanosti u Federaciji BiH, federalna ministrica obrazovanja...

Uz 25. godina Cvitka održana regionalna književna smotra

Cvitak je živi inkubator za promicanje književnih vrijednosti i...

Međukulturna harmonija na koncertu „Suzvučja“ u Tuzli

U Hrvatskom kulturnom centru u Tuzli, u srijedu, 10. prosinca...

TDK2025 – Završeni TROPLETOVI DANI KULTURE kreativnom radionicom pisanja glagoljice

U okviru Tropletovih dana kulture – vjera, baština, identitet održana je...

Svečana manifestacija dodjele nagrada najboljim učenicima u FBiHM

Obavještavamo vas da će svečana manifestacija dodjele nagrada najboljim...

45 godina biblioteke Univerziteta “Džemal Bijedić” u Mostaru

Univerzitet „Džemal Bijedić“ u Mostaru obilježava značajan jubilej –...