Obljetnica preranog odlaska Toše Proeskog.. i nakon šesnaest godina zauvijek tvoji, potpisujemo!

U tom trenutku 2007. godine, vrijeme je stalo, a regionalni glazbeni svijet ostao je u šoku. U ponedjeljak 16.10.2023., obilježavamo šesnaest dugih godina kako nas je napustio Toše Proeski.  Svi se na svoj način prisjećaju čovjeka i pjevača anđeoskog glasa, koji je svojim ljudskim i glazbenim djelima ostavio neizbrisivi trag. Njegovi sugrađani u Kruševu, kao i brojni štovatelji, obići će posljednje počivalište makedonskog slavuja. 

Ni za života, ni danas, ne postoji čovjek koji za Tošu Proeskog nije imao samo pohvale. Njegove riječi, ‘Ne želim da mi skidate kapu, samo želim da se ponosite mnome.’, ostat će zauvijek urezane u srcima svih koji su ga osobno poznavali, te brojnih obožavatelja i štovatelja, koji su ga zavoljeli kroz njegovo glazbeno djelovanje https://youtu.be/VMT50KhLlRw?si=5rlYlSy7ZjhO2lbI

Tradicionalno, fanovi su i ove godine uoči obljetnice, pripremili brojna događanja u spomen na Tošu, pa će se tako biti održana misa u nedjelju 15.10. u 10h u Makedonskoj pravoslavnoj crkvi u Zagrebu, Nova cesta 178. Jedni od onih koji godinama njeguju posebnu tradiciju su i maratonci koji će i ovoga puta trčati od Nove Gradiške do Tošinog rodnog Kruševa. Memorijalni maraton krenuti će u subotu 14.10. u 17:00h, ispred Elektrotehničke škole u Novoj Gradiški.

I danas, šeasnaest dugih godina kasnije, Tošine riječi ‘Ve Sakam Site’ (Sve Vas Volim), pokazuju koliko je veliko srce imao skromni mladić, koji je svojim djelima uvijek nesebično pomogao onima kojima je bilo najpotrebnije. Nakon svih ovih godina, samo možemo zaključiti..

Najnovije

EIB podržava izgradnju na Koridoru Vc, uplaćene tranše preko 135 miliona eura

U cilju prestanka sa manipulacijama o navodnoj obustavi finansiranja...

Otvoren Bingo City Center Gračanica: Moderan trgovačko-zabavni centar na više od 32.000 m²

Gračanica je danas dobila novi savremeni trgovačko-zabavni centar. Bingo...

Hercegovina još jednom pokazala veliko srce

Mladi diljem Hercegovine ujedinili su se u humanitarnoj akciji...

Boris Havel: Biblijsku priču o Judeji iz Isusova doba potvrđuju povijesni izvori i arheologija

Sveučilišni profesor Boris Havel rekao je kako je položaj...

Čestitka predsjednice Marije Buhač u povodu Božića i Nove godine

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač svekolikomu je katoličkom...

Vlada nastavlja s potporama mladim obiteljima, kulturi i turizmu

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije na današnjoj je sjednici usvojila Odluku...

Sarajevo prepoznalo uspjeh: Državno priznanje za europskog medaljaša Josipa Previšića

Danas je u Sarajevu, u prostorijama Sportskog saveza Bosne...

Prognanici evini – u čast herojima “Bijelog puta” i herojima koji su ih opkoljeni, ali slobodni dočekali

Ovih dana obilježava se 32. obljetnica dolaska humanitarnog konvoja...