Novi studij na daljinu: Primjena umjetne inteligencije na Sveučilištu u Mostaru

Javna rasprava o nastavnome planu i programu diplomskoga sveučilišnog studija na daljinu Primjena umjetne inteligencije okupila je brojne zainteresirane studente, nastavnike, stručnjake iz gospodarstva te ostale zainteresirane za ovu temu, a održana je na Sveučilišnoj televiziji. Ovaj studij na daljinu izvodit će Sveučilište u Mostaru sa svojim partnerima, a bitno je naglasiti da će se studij pored hrvatskoga jezika izvoditi i na engleskome jeziku.

Rasprava je bila prilika za sve sudionike da pridonesu oblikovanju nastavnoga plana i programa ovoga suvremenoga diplomskog studija na daljinu. Tijekom rasprave razmatrani su ključni aspekti programa studija, uključujući kurikulum, metodologiju nastave i očekivane ishode učenja. Sudionici su imali priliku postavljati pitanja, davati komentare i prijedloge, čime su aktivno sudjelovali u procesu oblikovanja programa.

Prof. dr. sc. Tomislav Volarić, pomoćnik rektora za informacijske tehnologije i inovacije, istaknuo je važnost inovacija i primjene umjetne inteligencije ne samo u obrazovanju nego općenito u društvu i poslovnome svijetu. Istaknuo je i nužnost integracije AI tehnologija u različite obrazovne programe kako bi studenti bili spremni za buduće izazove na tržištu rada.

Član povjerenstva za izradu nastavnoga plana i programa dr. sc. Krešimir Rakić, docent na Studiju računarstva Fakulteta strojarstva, računarstva i elektrotehnike, predstavio je viziju i ciljeve novoga diplomskog studija. Detaljno je objasnio kako će studijski program biti strukturiran, koji će se predmeti predavati te koje će vještine studenti steći tijekom studija. Naglasio je da je cilj programa pružiti studentima duboko razumijevanje umjetne inteligencije te praktične vještine koje će moći primijeniti u različitim industrijama. Također je istaknuo važnost suradnje s industrijom i mogućnostima koje će studenti imati za stjecanje praktičnoga iskustva kroz projekte i stručnu praksu.

- Oglas -
FIS oglas za posao

Sudionici su izrazili zadovoljstvo otvorenošću rasprave i mogućnošću da svojim doprinosom oblikuju budući program. Zaključeno je da će se prijedlozi i komentari detaljno analizirati te ugraditi u konačan nastavni plan i program.

Ova rasprava predstavlja važan korak u uspostavi kvalitetnog i suvremenog diplomskog studija na daljinu Primjena umjetne inteligencije koji će osigurati studentima relevantna znanja i vještine potrebne za uspjeh u području umjetne inteligencije.

Najnovije

Delegacija MMF-a posjetila Ministarstvo civilnih poslova BiH

Šef kabineta ministrice civilnih poslova Bosne i Hercegovine Davor...

Javni poziv za popunu pozicija za projekt ”Program kućne njege – Srce Posušja” Istaknuto

Crveni križ općine Posušje, za potrebe projekta „PROGRAM KUĆNE...

Vlada HNŽ-a: 266.961,42 KM za provedbu sistematskih pregleda u osnovnim školama

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije na današnjoj je telefonskoj sjednici usvojila...

U Fojnici predstavljanje monografije “Čuvari i promotori kulture u Gradu na Neretvi” Miroslava Landeke

Predstavljanje iznimno vrijedne monografije “Čuvari i promotori kulture u...

Umjetnost u srcu prirode: Ekološka likovna kolonija stiže u Peć Mline ove subote

U sklopu manifestacije Kulturno-športsko ljeto općine Grude 2025., u...

Stavljate telefon na stol s ekranom prema gore? Evo zašto biste trebali promijeniti tu naviku

Prosječan korisnik pametnog telefona, tijekom dana, pogleda oko stotinjak...