Nova banka ulaže u obrazovanje mladih

U akademskoj 2023/2024. godini, Nova banka AD Banja Luka nastavlja višegodišnju suradnju s obrazovnim institucijama koje provode visoko obrazovanje. Potpisivanjem ugovora s Ekonomskim fakultetom Univerziteta u Banja Luci i Ekonomskim fakultetom u Istočnom Sarajevu, studentima je omogućeno da tijekom zimskog i ljetnog semestra obavljaju stručnu praksu.

To su svojim potpisima potvrdili dekan Ekonomskog fakulteta u Banja Luci prof. dr Milenko Krajišnik i dekan Ekonomskog fakulteta u Istočnom Sarajevu prof. dr Marko Đogo. Za Novu banku ugovore je potpisao predsjednik Uprave Siniša Adžić, izražavajući zadovoljstvo što će ovaj vid suradnje omogućiti transfer znanja i vještina iz oblasti bankarstva, finanacijskog sektora i ekonomskih tema u cjelini.

Kvaliteta radne snage na tržištu rada određen je kvalitetom obrazovnog sustav, ulaganja u obrazovanje i participacije u obrazovanju. Ulaganje u obrazovanje mladih je osnovni faktor dugoročno održivog razvoja svake zemlje“, izjavio je Adžić.

Prema planu i programu obavljanja znanstveno-stručne prakse, planirane su brojne aktivnosti koje su studentima neophodne za stjecanje znanja, vještina i kompetencija iz oblasti ekonomije i menadžmenta te poslovne informatike. Sve aktivnosti biće terminski usklađene s nastavnim obavezama.

Od osnivanja, pa do danas, Nova banka se kontinuirano zalaže za jačanje suradnje s obrazovnim institucijama kroz realizaciju komercijalnih i društveno odgovornih projekata, te unapređenja uvjeta studiranja.

Najnovije

Likarija donosi novu navijačku himnu

"Dovedite mi sto tisuća Hrvata i osvojiti ću čitavi...

Kosačom plovili Krnjićevi stihovi na hrvatskomu i španjolskomu jeziku

Španjolsko i španjolsko-rumunjsko izdanje pjesničke uspješnice hrvatskoga pjesnika i...

Obavijest o početku proljetne deratizacije na području HNŽ-a

Zavod za javno zdravstvo Hercegovačko-neretvanskog županije obaviještava javnost da...

Buhač na Festivalu Vinske ceste: Želim da Hercegovinu sve više slavimo kao globalno prepoznat i priznat turistički brend

Treće izdanje Festivala Vinske ceste Hercegovine svečano je sinoć...

Održan okrugli stol „Snaga hrvatske mreže: priče koje pokreću prilike

U ozračju zajedništva, suradnje i povezivanja Hrvata iz domovine...

FIS u Mostaru zapošljava prodavača

Trgovačko društvo FIS d.o.o. za potrebe prodajnog centra u...

Vodeći svjetski stručnjaci iz dječje kirurgije i urologije u Mostaru, potvrda važnosti povezivanja i suradnje

U Mostaru je otvoren XXI. međunarodni simpozij dječje kirurgije...

Marija Buhač dobila titulu veleposlanice Vinske ceste Hercegovine

Vijeće Vinske ceste Hercegovine dodijelilo je predsjednici Vlade Hercegovačko-neretvanske...