Nedimka Bećirović: Pozivam mlade da dostave prijedloge inicijativa

Institut za razvoj mladih KULT implementira Javni poziv u okviru projekta “Smislimo, kreirajmo i usvojimo politike prema mladima“. Nedimka Bećirović iz Odjela za rad s mladima Instituta za razvoj mladih KULT gostovala je u programu Običnog radija i predstavila više detalja o Javnom pozivu.

Inicijativa nudi mladima i omladinskim organizacijama da se pokrenu, umrežavaju, podrže stvarne potrebe mladih na terenu sve u skladu sa Zakonom o mladima. Ovaj javni poziv namijenjen je nevladinim organizacijama koje su registrirane na bilo kojoj razini u BiH, i pozivaju se da dostave svoje prijedloge inicijativa za dodjelu bespovratnih sredstava. Posebno se cijene prijedlozi koje vode mlade žene i inicijative koje će uključiti mlade iz marginaliziranih grupa.“, istaknula je Nedimka Bećirović.

Javni poziv financira Europska unija, a implementira Institut za razvoj mladih KULT u partnerstvu s Regionalnom kancelarijom za suradnju mladih (RYCO), Vijećem mladih Federacije BiH, Mrežom omladinskih centara za animiranje, razvoj i trening Republike Srpske (M.O.C.A.R.T.) i Asocijacijom srednjoškolaca u BiH.

Javni poziv je podijeljen na dvije komponente, prva komponenta jesu lokalne građanske inicijative a druga komponenta je usmjerena na zagovaranja. Lokalna građanska inicijativa je zapravo aktivnost građana usmjerena na poboljšanje stanja u lokalnoj zajednici. U okviru ove komponente iznos granta je 1.955,00 KM po inicijativi. Kroz ovu komponentu će biti podržano 20 lokalnih inicijativa. Što se tiče druge komponente, to se odnosi na fundamentalni i dugotrajni proces u demokratskom društvu koji će utjecati na donositelje odluka da promijene sadržaj političkih odluka za poboljšanje stanja života. U okviru ove komponente podržavamo jednu inicijativu i iznos granta je 2.151,41 KM.“, kazala je Nedimka Bećirović.

Krajnji rok za predaju inicijativa je 20. prosinac 2024. godine. Inicijative podržane kroz ovaj poziv mogu trajati četiri mjeseca. Aplikanti mogu inicijative poslati i ranije, i ako iste budu odobrene može se krenuti s realizacijom i prije 20. prosinca.”, zaključila je Nedimka Bećirović.

Više detalja možete pogledati na sljedećem linku, a cijeli intervju poslušajte na linku ispod.

Najnovije

Predsjednica Buhač otvorila Međunarodnu smotru dječjega folklora u Mostaru

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač otvorenom je sinoć...

Usvojen Dokument okvirnog proračuna Županije Zapadnohercegovačke 2027. – 2029. godine

Na današnjoj sjednici Vlada je usvojila Dokument okvirnog proračuna...

Prijave podvodnih filmova u tijeku | NEUM UNDERWATER FILM FESTIVAL 2026

More, film i umjetnost pričaju istim jezikom Neum će od...

HKK Mostar službeno aplicirao za učešće u ENBL ligi za sezonu 2026./2027.

Dana 22. 6. 2026. godine HKK Zrinjski Mostar je službeno...

Vlada HNŽ-a kupila tri nova vozila hitne pomoći za domove zdravlja u Mostaru i Prozor-Rami

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač i ravnateljica tvrtke...

Započelo uređenje grba iznad Širokog Brijega

Započeli su radovi na uređenju prepoznatljivog hrvatskog grba, jednog...

Predstavljena studija o informacijskim politikama i europskim integracijama Bosne i Hercegovine i Crne Gore

U organizaciji Instituta za istraživanje hibridnih sukoba iz Zagreba...

HKK Mostar potvrdio nastup u Premijer Ligi BiH za sezonu 2026./2027.

Hrvatski košarkaški klub Mostar s velikim zadovoljstvom obavještava sportsku...