Naša stranka: SBiH-ova navodna borba za presudu Kovačević pokazuje koliko oni sami podcjenjuju snagu te presude

Povodom priopćenja Stranke za BiH u kojem optužuju stranke Trojke za žalbu BiH na presudu Slavenu Kovačeviću, reagirali su iz Naše stranke.

„Stranka za BiH nema nikakav kredibilitet da optužuje Trojku, a pogotovo Našu stranku da ugrožavamo bilo čiju borbu za poštivanje ljudskih prava pa tako i borbu Slavena Kovačevića. Naša stranka je u vremenima dok je bila opozicija više učinila na zaštiti ljudskih prava nego SBiH dok je bio sa SDA u vlasti.

Podsjetit ćemo samo na implementaciju presude Sejdić-Finci u Ustav Županije Sarajevo ili na povratak izbora u Mostar za što su zaslužni političari i političarke Naše stranke.

S druge strane, SBiH je bio taj koji je 2006. godine srušio Aprilski paket koji je bio krupan korak naprijed i u poštivanju ljudskih prava. Da je tada Aprilski paket usvojen, moguće je da danas gospodin Kovačević ne bi morao ni tužiti državu. No, kako je tada Harisu Silajdžiću bio važniji osobni izborni rezultat baziran na populizmu i motiviran isključivo egoizmom, pa makar i na štetu BiH, tako i danas Semir Efendić o presudi Kovačević, ali i drugim stvarima, priča isključivo kroz prizmu svijesti fokusirane na nekoliko županija u kojima ima biračku bazu.

Što se tiče slučaja Kovačević, iz SBiH-a svjesno lažu da je Vijeće ministara podnijelo žalbu na presudu. Nikad se na Vijeću ministara o tom nije raspravljalo, a da jeste ta žalba ne bi dobila podršku Naše stranke.

S druge strane, SBiH-ov narativ o presudi Kovačević i o žalbi na tu presudu izraz je krajnje pravne nepismenosti i politikantstva. Nikakva žalba ne može promijeniti istinu niti se na odluke suda može uticati tako naivnim postupcima koje SBiH izmišlja i zlonamjerno ih pripisuje Trojki.

Međutim, ono što se da iščitati iz SBiH-ove reakcije jeste da oni sami nemaju povjerenje u snagu presude i Kovačevićevih argumenata pa traže političkog krivca za eventualni njen neuspjeh, do kojeg u Našoj stranci istinski želimo da ne dođe. Vjerujemo u princip pravde i nepristranost Suda i smatramo da svako političko uplitanje u sudske procese ne može donijeti korist ni BiH niti ikome tko je obuhvaćen presudom.“

Najnovije

Započela proslava sv. Stjepana na Hardomilju – U subotu na vanjskom oltaru predstava Dide pobiše nam fratre

Blagdan sv. Stjepana, zaštitnika i zagovornika sela Hardomilje, veliko...

FMON: Ponovo uspostavljen program podrške studentskim centrima i domovima u Federaciji BiH

Federalno ministarstvo obrazovanja i znanosti ponovo je uspostavilo program...

Mirko Perković Poky: “Pjesma ‘Dida’ je posveta djetinjstvu, korijenima i obitelji”

Jedno od poznatih imena domaće glazbene scene, Mirko Perković...

Buhač i Marić za RTV HB o tri važne izmjene zakona koje su prošle žurni skupštinski postupak

Skupština Hercegovačko-neretvanske županije jučer je, na 18. redovitoj sjednici...

Skupština HNŽ-a usvojila tri važna zakona i Program razvoja zaštite i spašavanja

Skupština Hercegovačko-neretvanske županije na današnjoj je, 18. redovitoj sjednici...

Otvoren poziv za izlagače- budi dio Moba Street Food Festival priče

Uvijek ste glavni i odgovorni za pripremu hrane, često...

FIS d.o.o. u Mostaru trži prodavača

Trgovačko društvo FIS d.o.o. za potrebe prodajnog centra u...

Mlad/a si, tražiš posao? Ovo je prilika za tvoj novi početak

Nekad je dovoljno da se samo pomjeriš. Možda iz...