Najava predstavljanja novog romana mostarske književnice Anite Martinac

Novi roman Kreni! književnice Anite Martinac predstavit će se u sklopu manifestacije Noć muzeja koji će se održati u Etnografskom muzeju pri staroj crkvi u Gradnićima, u petak 31. siječnja 2025. s početkom u 19 sati.

Ovo prozno djelo plodonosne mostarske književnice obrađuje temu domovinskog rata i svojevrsni je Memento poginulim braniteljima u Lipanjskim zorama 1992. Kao prilog knjizi obrađene su biografije s fotografijama poginulih branitelja u vojnoj operaciji tijekom lipnja i početkom srpnja 1992. godine. Djelo je romansirano na temelju povijesnih činjenica s poveznicom na današnjicu.  Protagonisti romana su svojevrsni glas onih koji nisu u stanju više govoriti te se referira na borbu protiv zaborava podnijete žrtve.

Tijekom programa kojeg je organizator Ogranak Matice hrvatske u Čitluku osim predstavljanja knjige, nastupiti će učenici Glazbene škole Brotnjo, a Noć muzeja prigoda je i za razgledavanje Etnografskog muzeja, najstarijeg vinskog podruma u BiH i ostalih sadržaja, kao i za sudjelovanje u dijelu trodnevne pripreme za proslavu blagdana sv. Blaža, nebeskog zaštitnika župe Gradnići.

Od organizatora doznajemo da je sljedeće predstavljanje istog romana planirano u Mostaru za dan 11. veljače 2025. u Hrvatskom domu herceg Stjepan Kosača također u 19,00 sati.

Anita Martinac prisutna je na književnoj sceni već trideset godina, a svih dvadeset njenih djela nanovo oduševaju čitatelje, kako odabirom teme tako i posebnostima pri predstavljanju knjiga.

Najnovije

Najava predstave Karius i Baktus

Ovoga tjedna u Lutkarskom kazalištu Mostar očekuju vas izvedbe...

Premijera komedije „Zov divljine“ u četvrtak u Kosači

Nova predstava Hrvatskog narodnog kazališta u Mostaru „Zov divljine“...

Leo Rados objavljuje svoj prvi božićni singl Božić je vrijeme od ljubavi

Nakon potpisivanja prvog ugovora s diskografskom kućom Croatia Records,...

DIES ACADEMICUS: Sveučilište u Mostaru obilježava 48. obljetnicu

Povodom 48. obljetnice Sveučilišta u Mostaru od 3. do 8. prosinca...

Ismet Mujezinović, Napretkov stipendist, rođen je na današnji dan, 2. 12. 1907.godine u Tuzli

Piše: Miroslav Landeka Bosanskohercegovački slikar i Napretkov stipendist Ismet Mujezinović rođen je...

“Hvidra-Mostar 2025.” Rezultati i raspored utakmica

Dana 1. prosinca 2025 godine odigrane su utakmice u...

Boranka u BiH: Uspješno provedene akcije pošumljavanja u Konjicu i Jablanici

Bosna i Hercegovina proteklih je dana još jednom pokazala...

Obilježen Svjetski dan borbe protiv HIV/AIDS-a u Federaciji BiH

HIV zahtijeva trajnu budnost, rano testiranje i dosljedne javnozdravstvene...