Mnoštvo vjernika na pobožnosti Križnog puta na Humu

Više stotina vjernika sudjelovalo je na Veliki petak u pobožnosti Križnog puta na brdu Hum iznad Mostara.

U pobožnosti je sudjelovalo i mostarsko-duvanjski biskup i apostolski upravitelj trebinjsko-mrkanski Petar Palić koji je govorio o važnosti Velikog petka i Kristovoj muci.

“Redovito se na Veliki petak okupljamo ovdje kako bismo obavili pobožnost Križnog puta. Dok razmišljamo o Isusovoj muci i smrti, naravno, da želimo s njime i s tom mukom i smrću sjediniti svoje patnje i križeve, osobne, ali i našega naroda i svijeta. Puno je nakana na koje bismo danas trebali moliti, puno je izazova u svijetu i vjerujem da će nam ova pobožnosti pomoći da se dostojno pripravimo za svetkovanje Uskrsa”, kazao je biskup Palić.

Postaje križnog puta molili su i križ nosili vjernici grada Mostara iz svih šest župa (Marija Majka Crkve-Katedrala, Sv. Ivan Apostol i Evanđelista, Centar-Zalik, Sv. Petar i Pavao, Sv. Matej Apostol i Evanđelista, Rudnik, Sv. Toma Apostol, Bijeli Brijeg, Sv. Marko i sv. Luka, Cim-Ilići).

Križni put je pobožnost na spomen Isusove muke, od trenutka kada Isusa osuđuju na smrt do polaganja Isusova tijela u grob. Molitveni dio križnoga puta, sastoji se od pripravne molitve, zatim od 14 molitvi za svaku postaju i od završne molitve.

Odlukom Crkve, uz pobožnost Križnog puta vezana je i milost potpunog oprosta.

Najnovije

Staza Gradina predstavljena u Petrovcu kroz projekt GREENPULSE

U Petrovcu (Crna Gora) je uspješno javno predstavljen projekt...

Joško Lokas: “Ljubav može nestati među odraslima, ali nikad prema djeci”

Joška Lokasa, voditelja Potjere i nekadašnjeg Upitnika, publika godinama...

„Dio srca tvog“ – nova pjesma TS Astal donosi spoj emocije i modernog tamburaškog zvuka

Požeški tamburaški sastav Astal nastavlja nizati uspjehe na festivalima...

Savez općina i gradova FBiH sačinio apelaciju za ocjenu ustavnosti dijela Zakona o zaštiti životinja

Predsjedništvo Saveza općina i gradova Federacije Bosne i Hercegovine,...

Milas u posjetu Studentskom centru SUM-a: Nastavlja se potpora projektima za bolji studentski standard

Državni tajnik Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH...

‘Hodao sam Božjim stazama’ Petra Lovrića na Mostarskom proljeću

Zahvaljujući autobiografskom djelu 'Hodao sam Božjim stazama', svestranoga Zagrepčanina...

Glazbeni spektakl u srcu Mostara: Aca Lukas stiže na Kantarevac!

Mostarsko kultno sportsko-zabavno središte, SC Kantarevac, u subotu, 8....

Na Sveučilištu u Mostaru dodijeljene stipendije Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske

Središnji državni ured za Hrvate izvan Republike Hrvatske dodijelio...