Mladen Grdović i “Sveta zemlja Dalmatina” – oda ljepoti i duhu Dalmacije

Mladen Grdović, jedan od najomiljenijih dalmatinskih pjevača, ponovo je obradovao svoje brojne obožavatelje novom pjesmom “Sveta zemlja Dalmatina”. Ova pjesma posvećena je njegovom rodnom kraju, Dalmaciji, i predstavlja pravu odu dalmatinskom duhu i načinu života. Pozitivni komentari ne prestaju pristizati, što je dokaz da je pjesma već pronašla svoje mjesto u srcima publike.

“Sveta zemlja Dalmatina” nosi prepoznatljiv zvuk Mladena Grdovića, a Mladen će je prvi put uživo otpjevati na 27. Dalmatinskoj šansoni u Šibeniku. Bit će ovo njegov veliki povratak na jednu od najljepših festivlaskih pozornica i to nakon punih deset godina. Glazbu nove pjesme potpisuju jedan od najvećih šibenskih skladatelja Dušan Šarac i Ante Viljac koji je ujedno i autor stihova. Za aranžman pjesme pobrinuo se stalni Mladenov suradnik Toni Eterović.

Spot za pjesmu produciran je pod okriljem NEGO KAKO, a režiju, kameru, montažu i color grading potpisuje talentirani Max Hozić. Spot je sniman na nekoliko prekrasnih lokacija u Dalmaciji, uključujući Amadria Park Šibenik, Split, Zadar, Korčulu i Šibenik. U spotu je Grdović prikazan uz more, okružen prirodnim ljepotama rodnog kraja. Kroz scene kamene kuće i mora, svaka scena odiše ljepotom i jednostavnošću.

Mladen Grdović je legenda hrvatske glazbene scene, poznat po brojnim hitovima koji su odjeknuli kod mnogih ljubitelja dalmatinske glazbe. Njegov najnoviji album “Za šaku ljubavi” je više od jedanput bio na prvom mjestu top liste najprodavanijih albuma. Neke od njegovih najpoznatijih hitova s albuma uključuju pjesme “Vilo moja sva u bilom”, “Ne plači za njom majko”, “Dalmatinca mater rodi”, “Nije meni lako” i “Dica Dalmacije”. Upravo jei neke od njih Mladen otpjevao na velikom koncertu u dvorani “Krešimir Ćosić” u rodnom Zadru, gdje je proslavio 45 godina svoje uspješne karijere.

“Sveta zemlja Dalmatina” je još jedan hit u bogatom repertoaru Mladena Grdovića i još jedan primjer kako se ljubav prema rodnom kraju uspješno može pretočiti u glazbenu umjetnost.

Najnovije

Mirjana Soldo: Većina duša prelazi iz čistilišta u raj na Božić

Međugorska vidjelica Vicka nam govori da je Čistilište vrlo...

Sveti Ivan, apostol i evanđelist

27. prosinca Crkva slavi spomendan sv. Ivana, apostola i evanđelista,...

Sveti Stjepan – prvi za Krista posvjedočio svojom krvlju

Sveti Stjepan prvi je koji je za Krista posvjedočio svojom...

Papina poruka Urbi et orbi: Put mira krije se u riječi ‘odgovornost’

Papa Lav XIV. uputio je na svetkovinu Božića 25....

EIB podržava izgradnju na Koridoru Vc, uplaćene tranše preko 135 miliona eura

U cilju prestanka sa manipulacijama o navodnoj obustavi finansiranja...

Otvoren Bingo City Center Gračanica: Moderan trgovačko-zabavni centar na više od 32.000 m²

Gračanica je danas dobila novi savremeni trgovačko-zabavni centar. Bingo...

Hercegovina još jednom pokazala veliko srce

Mladi diljem Hercegovine ujedinili su se u humanitarnoj akciji...
CMC festival