Miroslav Škoro s novom pjesmom – Godina je previše na Zlatnim žicama Slavonije 2025.

Na dvostrukom CD izdanju – Zlatne žice Slavonije – Požega 2025. svoju novu pjesmu, Godina je previše, predstavio je Miroslav Škoro, jedan od najpoznatijih i najvoljenijih izvođača tamburaške i zabavne glazbe. Pjesmu potpisuje autor glazbe Aleksandar Homoky, dok je tekst napisao Goran Orešković, a aranžman su zajednički oblikovali Ivica Murat Matija Škoro.

Snimanje je održano u zagrebačkom studiju CATACOMBA u veljači 2025. godine, a u stvaranju pjesme sudjelovali su brojni glazbenici. Vokal je snimio Miroslav Škoro, klavijature i programiranje odradio je Ivica Murat, na tamburama je svirao Ivica Plivelić, gitare je snimio Matija Škoro, dok su prateće vokale otpjevali Vladimir Pavelić-Bubi i suradnici.

Glazbena priča dobila je i svoj vizualni identitet u video spotu koji je režirao Marko Zeljković. Spot je sniman u Aljmašu, a pred kamerama su se uz glumca Branka Helajza pojavili i brojni svirači, među kojima su Matija Škoro, Antonio Krupilnicki, Ivica Plivelić, Željko NikolinDamir Galeković-Taban, Ivica Murat i Drago Matić. Kamermani su bili Marko Zeljković i Igor Ivanović, a za šminku je bila zadužena Nikolina Brajković.

Nova pjesma Miroslava Škore donosi spoj autentičnog slavonskog tamburaškog zvuka i suvremenog aranžmana, uz snažnu interpretaciju koja je oduvijek bila njegov zaštitni znak.

Najnovije

Staza Gradina predstavljena u Petrovcu kroz projekt GREENPULSE

U Petrovcu (Crna Gora) je uspješno javno predstavljen projekt...

Joško Lokas: “Ljubav može nestati među odraslima, ali nikad prema djeci”

Joška Lokasa, voditelja Potjere i nekadašnjeg Upitnika, publika godinama...

„Dio srca tvog“ – nova pjesma TS Astal donosi spoj emocije i modernog tamburaškog zvuka

Požeški tamburaški sastav Astal nastavlja nizati uspjehe na festivalima...

Savez općina i gradova FBiH sačinio apelaciju za ocjenu ustavnosti dijela Zakona o zaštiti životinja

Predsjedništvo Saveza općina i gradova Federacije Bosne i Hercegovine,...

Milas u posjetu Studentskom centru SUM-a: Nastavlja se potpora projektima za bolji studentski standard

Državni tajnik Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH...

‘Hodao sam Božjim stazama’ Petra Lovrića na Mostarskom proljeću

Zahvaljujući autobiografskom djelu 'Hodao sam Božjim stazama', svestranoga Zagrepčanina...

Glazbeni spektakl u srcu Mostara: Aca Lukas stiže na Kantarevac!

Mostarsko kultno sportsko-zabavno središte, SC Kantarevac, u subotu, 8....

Na Sveučilištu u Mostaru dodijeljene stipendije Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske

Središnji državni ured za Hrvate izvan Republike Hrvatske dodijelio...