Mirella Meić i Zorica Bučić – Providenca: Pjesma Melodija je prekretnica u našoj karijeri

Mirella Meić i Zorica Bučić koje čine Providencu gostovale su u programu Običnog radija i predstavile novu pjesmu “Melodija” koja osvaja na prvo slušanje.

Razgovor smo počeli da su nam Mirella i Zorica otkrile kako ih za Mostar vežu lijepe uspomene i kako vole često doći.

Prošlo je deset godina od našeg prvog javnog nastupa. U početcima smo zamišljali da nas bude više i imali smo dva muškarca uz nas. Prvu pjesmu „Halo srce“ objavili smo 2015. godine. Nakon toga smo odlučile ići same uz glazbenu pratnju. A kad nas pitaju kako to da ste vas dvije, odgovorimo pitajte Jaru i Sunaru iz Dalmatina zašto su njih dvojica, e isto tako samo nas dvije.“, kazala je Mirella Meić.

Naš prijatelj Domagoj Šiljeg iz izdavačke kuće Scardona, Mireli je poslao na Whatsapp pjesmu koju je izvodila autorica glazbe i stihova samo na klaviru. Pjesma nam se na prvu obadvjema svidjela. To je otpjevala Jelena Buča iz Frajli. Frajle su u lipnju imale koncert u Makarskoj i pozvali nas da budemo gošće na njihovom koncertu. Samo su nas prozvali i kazali sad će vam naše prijateljice otpjevati pjesmu Melodija, a mi jedva da znamo tekst napamet. Ali publika ju je odmah naučila i pjesma je ušla u uho. Ljeti smo radili koncerte, a na jesen smo se odmah bacili na snimanje pjesme. Ivan Popeskić nam je radio aranžman, inače je bio posljednji producent Massima.“, kazala je Zorica Bučić.

- Oglas -
CMC festival
CMC festival

Feliks Lukas je zajedno s Jelenom napisao stihove. On je direktor WTA teniskog turnira u Makarskoj i jedan je od glavnih ljudi za ženski tenis u našoj regiji. Cijeli život je htio pjevati, ali nema baš sluha“, kazala je kroz smijeh Mirella. Dodala je “Felink je vrlo uspješan menadžer i vrlo realiziran mladi čovjek. Pa smo ga pitali da bude u spotu, i damo mu ulogu vrtlara. Kada je izašao spot dobili smo jako puno poziva tko je ovaj, može li doći pogledati moj vrt?

Spot za “Melodiju” sniman je u romantičnoj Villi Gala, a režirao ga je David Bučić. Osim protagonistica iz Providence, u priči se pojavljuje i lik misterioznog vrtlara kojeg utjelovljuje jedan od autora pjesme, Feliks Lukas.

Cijeli razgovor možete poslušati na linku ispod.

Najnovije

Filozofski fakultet, Matica hrvatska i Družba “Braća hrvatskoga zmaja” obilježili 1100. godina hrvatskoga kraljevstva

Na 11. Međunarodnoj znanstvenoj konferenciji Identiteti– Kulture – Jezici...

Predstavnica Ministarstva civilnih poslova BiH na regionalnom skupu o radnoj migraciji i ekonomskom razvoju u Jugoistočnoj Evropi

Pomoćnica ministrice za rad, zapošljavanje, socijalnu zaštitu i penzije...

Uspješno održan prvi festival cvijeća “Svilene latice” u Mostaru

Proteklog vikenda, 10. i 11. svibnja 2025. godine, park...

Vlada HNŽ-a donirala suvremena vozila hitne pomoći domovima zdravlja u Ravnom i Jablanici

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač, zajedno sa savjetnicom...

Sastanak Vlade HNŽ-a sa sindikatima zdravstvenih djelatnika

U skladu s dogovorom ministra zdravstva, rada i socijalne...

Orion predstavlja novi singl i videospot za pjesmu Mala priča

Bend Orion predstavlja novu emotivnu pjesmu Mala priča – glazbenu posvetu svim kćerima...

SMART Fest 2025. – Ulaznice su krenule, festival vas čeka

Još malo i Stolac će ponovno postati otvorena pozornica...

VIDEO Schmidtova intervencija po Konakovićevom zahtjevu izazvala bi još veće komplikacije

Vlast u Bosni i Hercegovini već duže vrijeme je...