Milić demantira: Ne guramo Pupovca, uvažit ćemo stav DP-a

SAMO par sati nakon što je Novi list objavio da HDZ navodno želi staviti Milorada Pupovca na čelo saborskog Odbora za ljudska prava prava nacionalnih manjina u kvoti većine, javio se Plenkovićev glasnogovornik i to demantirao.

“Netočan je navod da je HDZ predložio Milorada Pupovca za predsjednika Odbora za ljudska prava i prava nacionalnih manjina. Predsjednika tog Odbora predlaže Klub manjina, što je redovita praksa bila i u prijašnjim sazivima Hrvatskog sabora i oni će o tome donijeti svoju odluku nakon što obave konzultacije unutar svog Kluba.

Mi ćemo podržati njihov prijedlog uvažavajući i stav partnera, DP-a i drugih stranaka koje su dio parlamentarne većine”, poručio je Marko Milić, vladin glasnogovornik.

DP zaprijetio raskidom koalicije

Domovinski pokret navodno se oštro suprostavio toj ideji i čak zaprijetio raskidom koalicije bude li Pupovac ili netko drugi iz SDSS-a na čelu tog odbora. 

Izbacivanje SDSS-a i njegovih članova iz vlade bio je jedan od glavnih uvjeta DP-ovog formiranja vlade. Podsjetimo, Plenković je ranije govorio da ima plan za pomirbu DP-a i SDSS-a, da bi na kraju složio većinu bez njih, ali uz dva potpisa manjinskih zastupnika, Vladimira Bileka i Roberta Jankovicsa.

Najnovije

Iz Novog Travnika odjeknula poruka koja nadilazi podjele: Mir, dijalog i ljudsko bratstvo kao imperativ vremena

U vremenu kada svijet svjedoči produbljivanju podjela, globalnim sukobima,...

Pučanstvo Širokoga Brijega darovalo 66 doza krvi

U četvrtak, 14. svibnja 2026. godine, u restoranu ''Kod...

Obilježavanje „Euromelanoma 2026“ u Klinici za kožne i spolne bolesti SKB Mostar

Klinika za kožne i spolne bolesti Sveučilišne kliničke bolnice...

Poziv na konferenciju: “Studentska mobilnost bez granica “ u organizaciji CIP-a

Centar za informiranje i priznavanje dokumenata iz područja visokog...

Fra Jozo Grbeš predslavit će komemoraciju u čast nevinih žrtava Križnog puta na Radimlji

Komemoracija u čast nevinih žrtava Križnog puta na Radimlji...

Grad Mostar i Gradsko vijeće organiziraju Akciju dobrovoljnog darivanja krvi

Kako se približava Svjetski dan dobrovoljnih darivatelja krvi, Grad...

Počela prodaja Early Bird ulaznica za koncert Prljavog Kazališta na Street Food Festu

Službeno je počela prodaja EARLY BIRD ulaznica za prvi...

Finalni umjetnički performans mladih Mostara – „Global Art Fusion“

Agencija lokalne demokracije (LDA) Mostar poziva medije da ispratite...