Maja Milinković predstavlja novu moćnu pjesmu “Marširam”

Bosanskohercegovačka kantautorica Maja Milinković ponovno oduševljava novom pjesmom “Marširam”.

Snagom interpretacije, dirljivim stihovima i tradicionalnim ritmom s portugalskog otoka Madeire, Maja nastavlja potvrđivati autentičnost Fadolinke, jedinstvenog spoja portugalskog fada i bosanske sevdalinke, stvarajući zvučni most između dviju kultura.

“Marširam” je ljubavna pjesma posvećena onima s ranjenim srcem, onima koji su bili ostavljeni i koji su morali “odmarširati” iz nečijeg života. Maja se dotiče univerzalne boli, osjećaja napuštenosti i unutarnjih borbi koje prate kraj ljubavi. Tekst i glazba pjesme prodiru u složene emocije i preispituju status quo, dodirujući dublje borbe kroz koje prolazi ljudsko srce.

 „Kao i svakom autoru i meni je važno da publika prepozna i zavoli pjesmu, stoga se nadam da će pjesma umarširati u srca svih ljudi koji vole i prate ono što ja radim, posebno onima koji u muzici traže ogoljenu ranjivost i autentičnost”rekla je Maja.

Zanimljivost ovog singla leži u specifičnoj muzičkoj podlozi. Maja se poigrala ritmom s Madeire, dajući pjesmi jedinstvenu i mističnu dimenziju, a kombinacija s portugalskim fadom donosi neobičnu i gotovo hipnotičku atmosferu. Ova kombinacija elemenata daje “Marširam” autentičnost i specifičnost u kojoj će mnogi slušatelji prepoznati iskrenu ranjivost i dubinu.

Pjesma je snimljena u Sarajevu, u studiju Marina Meštrovića, dok je masterizacija napravljena u Portugalu. Uz Maju, koja potpisuje tekst i glazbu, na aranžmanu su radili Ruí Rodrigues i Ricardo Martins, dok je portugalsku gitaru svirao upravo Martins.

Najnovije

Mirna prosvjedna šetnja protiv femicida u Mostaru

Inicijativa građanki/na Mostara organizira mirnu prosvjednu šetnju građanki/na Mostara...

Arnel Arnaut predstavio prvu mobilnu aplikaciju za osiguranje u BiH – Moja Vienna

U jutarnjem programu Običnog radija predstavljen je još jedan...

Taekwondo klub Cro Star Mostar uspješan na Durmitor Open turniru

Taekwondo klub Cro Star Mostar je u subotu imao...

Realizirana druga akcija pošumljavanja Boranke u BiH, posađeno 2000 sadnica munike

Na lokalitetu Rujišta uspješno je održana druga akcija pošumljavanja...

Održan ždrijeb za 31. Božićni malonogometni turnir “Hvidra–Mostar 2025”: Poznati prvi rasporedi utakmica

U prostorijama Hvidre grada Mostara održan je službeni ždrijeb...

Federalni ministar zdravstva Rimac posjetio Dom zdravlja Prozor-Rama i poručio: Zdravlje je priorioritet

Federalni ministar zdravstva, dr. Nediljko Rimac posjetio je Dom...