Lu Dedić ekskluzivni je izvođač diskografske kuće Croatia Records 

Lu Dedić danas je i službeno postala ekskluzivni izvođač diskografske kuće Croatia Records. U pratnji svog oca Matije Dedića, jednog od naših najboljih jazz pijanista, unuka legendarnih Arsena Dedića i Gabi Novak, danas je potpisala svoj prvi diskografski ugovor. Suradnja s najvećom diskografskom kućom već je odavno dogovorena, a ovaj trenutak je odgođen zbog obaveza oko nastupa i plasiranja novih pjesama koje je Lu spretno usklađivala s obavezama na fakultetu.
  
“Uzbuđena sam zbog svega ovoga i zbog daljnje suradnje kojoj se neizmjerno veselim. U zadnjih nekoliko mjeseci se sve nekako brzo odvijalo, prvi singl pa onda nastup na Dori, u čemu mi je dosta pomogla upravo moja diskografska kuća, onda nominacija za Porin i nastup. Bilo je baš intezivno. Sad ponovo ulazim u studio snimati nove pjesme i nadam se albumu do kraja godine”rekla je Lu Dedić.
 

Prvi javni nastup imala je s ocem u ZeKaeMu. Njena izvedba pjesme “Zadnji sati ljeta” u pratnji Matije Dedića izazvala je oduševljenje publike i na neki način je potaknula da nastavi s pjevanjem. S ocem koji joj je najveći kritičar itekako voli raditi, a ovo ljeto kreću i na mini turneju. Osim dalmatinskih gradova i neizostavnog Šibenika, koncert će održati i na sceni Amadeo 17.8. na dan obljetnice smrti velikog Arsena Dedića.
 
“Uživam nastupati s tatom. Tako se lijepo slažemo i veselim se zajedničkim nastupima, jer ću tako bolje upoznati i drugu stranu pjevačkog života. Putovanja u različite gradove, kontakt s publikom koja je kupila kartu baš za naš koncert. Uporna sam, to sam naslijedila od tate, ali od njega i bake i dalje učim”dodala je Lu.
 
Nema sumnje da je obitelj Dedić – Novak dobila još jednu pjevačicu koja se sprema ostaviti trag u hrvatskoj glazbi. 

Najnovije

Vlada HNŽ-a: Obavijest o potpisivanju ugovora za vježbenike

Izvješćujemo kandidate koji su odabrani za vježbenike temeljem raspisanoga...

Izložba “U suzama do guše” Armina Ćosića u Goethe-Institutu Sarajevo

Goethe-Institut Sarajevo predstavlja multimedijalnu izložbu “U suzama do guše” / “Drowning...

U četvrtak promocija knjige “‘ajmo na fuka” u Narodnom pozorištu u Mostaru

Hrvatsko narodno kazalište u Mostaru i Narodno pozorište u...

Europska potvrda kvalitete za Sveučilište u Mostaru

Proces međunarodnoga vrednovanja potvrdio je da Sveučilište u Mostaru...

Večer Tomislava Ivčića u Mostaru uz Tamburaški orkestar Misericordia

Galerija kraljice Katarine Kosače u Mostaru bit će domaćin...

XIV. Županijsko natjecanje iz pružanja prve pomoći

U utorak, 5. svibnja, u krugu Osnovne škole Biograci...

Tvrtka Binvest zapošljava na radnom mjestu komercijalist prodaje za HoReCa kanal

Tvrtka Binvest d.o.o. koja se bavi uvozom, distribucijom i...

Minores organizira radionice financijske pismenosti za srednjoškolce u Mostaru

Organizacija Minores pokreće ciklus radionica financijske pismenosti za srednjoškolce...