Klupsko finale na Europskom kupu u Grčkoj!

Judo klub Borsa iz Mostara nastavio je nizati povijesne uspjehe, ovoga puta klupskim finalom na prestižnom Europskom kupu za uzrast do 18 godina, održanom u grčkom Thesalonikiju. Natjecanje je okupilo 439 judoka iz 29 reprezentacija, a najsvjetlije točke događaja bile su upravo Borsine natjecateljice Korina Džidić i Johanna Elisabeth Klinger.

Johanna Elisabeth Klinger je u prvom kolu suvereno je svladala Mariu Michail s Cipra, da bi u nastavku nadjačala Gruzijku Elenu Kurdgelia. No, pravi izazov došao je u polufinalu, gdje je Johanna odmjerila snage s domaćom predstavnicom Mariom Eleni Papaioannou. Grkinja je prethodno oduševila publiku pobjedom nad aktualnom viceprvakinjom svijeta, Nikom Slaček, no Johanna je u toj borbi pokazala nadmoć, osiguravši finale i još jednom istaknuvši Borsinu dominaciju.

Korina Džidić također je bila nezaustavljiva. Svoju seriju pobjeda započela je nad Sarom Ilić iz Srbije, a potom nastavila svladavanjem Marianne Alexandru Apetrei iz Italije. U polufinalu je nadigrala još jednu Gruzijku, Keti Robakidze, čime je potvrdila da će se u finalu boriti protiv svoje klupske kolegice Johanne. U finalnoj borbi Korina je pobijedila svoju klupsku kolegicu Johannu Elisabet Klinger te je osvojila zlatno odličje, dok je Johanna osvojila srebro.

Klupsko finale između Johanne i Korine bilo je povijesni trenutak za Bosnu i Hercegovinu, jer je to ujedno bilo i prvo klupsko finale iz BiH u povijesti Europskih kupova.

Godina dominacije za pamćenje

Kako se bliži kraj 2024. godine, rezonurijaću tekuću godinu judo klub Borsa s pravom nosi titulu jednog od najuspješnijih judo kluba u Bosni i Hercegovini. Ova godina donijela je čak devet medalja s Europskih kupova, uključujući kupove u Sarajevu (U15), Šamorinu, Follonici i Thesalonikiju (U18), Skoplju (U21) i Velikoj Gorici (Get together) čime je Borsa postala rekorder među svim bh. judo klubovima na ovom natjecateljskom nivou.

Uz uspjehe na europskoj sceni, Borsa je dominirala i na Balkanskim prvenstvima, osvojivši ukupno 16 odličja, što je također rekord među klubovima iz Bosne i Hercegovine.

Osim tih velikih uspjeha, Borsa je osvojila 12 državnih zlata i brojne medalje s međunarodnih natjecanja, a organizirala je i spektakularni Borsa Open, koji je u Mostaru okupio preko tisuću sudionika iz 122 kluba i 28 zemalja. Ovim rezultatima Borsa je potvrdila status regionalnog centra juda i opet se svrstala među vodeće judo klubove regije.

Najnovije

Finalni umjetnički performans mladih Mostara – „Global Art Fusion“

Agencija lokalne demokracije (LDA) Mostar poziva medije da ispratite...

Zlatna povleja Matice hrvatske za monografiju “Ferdinand Zovko: Baritonov život za publiku”

Monografija „Ferdinand Zovko: Baritonov život za publiku“ autora Dragana...

Odlazak doajena novinarstva i kroničara suvremene povijesti Mostara

U 79. godini života preminuo je Šemsudin Zlatko Serdarević, doajen mostarskog novinarstva,...

Počela izgradnja novog terminala Zračne luke Mostar, vrijednog 1,5 milijuna maraka

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić i predsjednica Vlade Hercegovačko...

Bošnjak u Berlinu sudjelovala na konferenciji o reformama tržišta rada

Ministrica civilnih poslova Bosne i Hercegovine Dubravka Bošnjak, na...

Milan Sitarski: Lagumdžija je mahanjem zemljovidom trećeg entiteta u sred Vijeća sigurnosti internacionalizirao hrvatsko pitanje

Član Stručnog tima Instituta za društveno-politička istraživanja Milan Sitarski...

FMOZ poziva akademsku i istraživačku zajednicu na prijavu projekata iz znanosti i inovacija

Federalno ministarstvo obrazovanja i znanosti poziva univerzitete, znanstveno-istraživačke institucije,...

Narodno pozorište RS-a s „Gospođom Olgom“ gostuje na Mostarskom proljeću

Već tradicionalni sudionik kazališnoga programa Mostarskoga proljeća, ansambl Narodnoga...