Glavni cilj projekta je promocija Park šume Trimuša kao najvažnije sportsko rekreacijske oaze u užem centru grada Mostara i promocija važnosti kretanja svih dobnih kategorija.
Park šuma Trimuša sa svojom trim stazom, košarkaškim igralištem, dječjim igralištem i šetnicom uz rijeku Radobolju je idealna sportsko rekreativna zona. Ipak je jako nizak postotak građana koji je koriste za navedenu namjenu i to je ono što želimo promijeniti ovim projektom ističe predsjednik udruge KINEZIS prof.dr.sc. Franjo Lovrić. Lovrić nadodaje kako i osobno dosta vremena provodi na Trimuši, te kako se posljednjih godina vide pozitivni pomaci u pristupu Grada Mostara prema ovom lokalitetu. Obnovljeno je košarkaško igralište, dječie igralište, postavljena je rasvjeta, tu su i klupe za odmor uz Radobolju kao i zone za odmor uz trim stazu.
Možemo reći kako Trimuša polako poprima obrise pravog Parka i uz dodatna ulaganja u infrastrukturu, trenutno je najvažnije osvijestiti sugrađane o svim mogućnostima aktivnog provođenja slobodnog vremena na Trimuši, ali i odgovornom korištenju svih njenih resursa. Ljudi okupljeni oko inicijative “Zajedno za Trimušu” čine veliki posao po ovom pitanju.
Važnost kretanja i sportskih aktivnosti dobro su poznate čovjeku kako sa aspekta fizičkog i mentalnog zdravlja, tako i sa aspekta socijalizacije i druženja. Ipak u suvremenim uvjetima života primjetan je negativan trend hipokinezije, prvenstveno vezan uz nedostatak vremena, uvjeta ili financijskih sredstava za aktivno provođenje slobodnog vremena.
KINEZIS kao odgovor na ovo stanje različitim skupinama građana želi ponuditi sadržaje koji će im biti dostupni u smislu neposredne blizine realizacije samih aktivnosti u odnosu na mjesto stanovanja, kao i minimalnih financijskih izdataka koji su potrebni za realizaciju. Više informacija o cijelom programu na službenoj web stranici www.kinezis.ba
Projekt „PokreniMo Trimušu“ je nastavak prethodno realiziranog projekta „Sportom do inkluzije“ implementiranog uz pomoć grant šeme Grad za sve – građanske akcije. Aktivnosti se realiziraju zahvaljujući projektu “Mostar – Prostori koji pokreću”, a kojeg financira Vlada Ujedinjenog Kraljevstva, uz potporu i implementaciju lokalnih organizacija People in Need Bosnia and Herzegovina, udruga NEŠTO VIŠE, Agencija lokalne demokratije Mostar i OKC Abrašević.