Jandroković uz biskupe

Predsjednik Sabora Gordan Jandroković, komentirao je istup Hrvatske biskupske konferencije (HBK) na temu kršenja Ustava i kako bi se birači trebali postaviti prema tome na izborima.

“Oni koji ruše ustavno pravni poredak zaslužuju osudu svih i meni nije čudno što je to konstatirala Hrvatska biskupska konferencija, čudno mi je da bilo tko može braniti onoga koji krše Ustav. Zar mislite da bi trebalo u javnom prostoru reći da jednaka podrška ide onima koji krše Ustav i koji ga poštuju”, pita se Jandroković.

Optužio je potom našu reporterku Jelenu Bokun da je zagovornica kršenja Ustava.

“Ako je Ustavni sud jasno kazao da predsjednik krši Ustav, ako su lijevi i desni stručnjaci to konstatirali, ne vidim da to bilo tko drugi konstatira. Ne svrstavaju se ni na jednu političku stranu, samo da je to neprihvatljivo. Oni koji podržavaju onoga tko krši Ustav, slažemo se oko rušenja ustavno-pravnog poretka. Banalizirate ovako važnu temu pitanjima o svrstavanjima na neku stranu. Bitno je da ne smije postojati to da predsjednik krši Ustav. Nije to samo konstatirala HBK nego Ustavni sud i ustavni stručnjaci. To je ključna poruka. Ovo je nešto što bi trebala reći svaka institucija, što bi trebao reći svaki medij, svi u hrvatskom društvu.”

Oglasni prostor na Googleu izazvao je neke od problema, što je Možemo okarakterizirao kao financiranje HDZ-a iz raznih neprijavljenih izvora.

“Poslao je obavijest da su oni pogriješili, nema financiranja od strane bilo koga, HDZ promidžbu plaća sam, a Možemo je to iskoristio za političke poene.”

Najnovije

Edukacija za trudnice na Fakultetu zdravstvenih studija

U organizaciji Alumni kluba Fakulteta zdravstvenih studija Sveučilišta u...

Ginekolozi poručuju: Imunizacija protiv HPV-a i redoviti pregledi spašavaju živote

Zavod za javno zdravstvo Federacije Bosne i Hercegovine i...

Popis dobitnika dodatka na stipendiju za dvije kategorije – smještaj u studentski dom i deficitarnost zanimanja

Ministarstvo obrazovanja, znanosti, kulture i športa HNŽ je u...

Skupština HNŽ-a pozvala sindikate zdravstvenih djelatnika da prihvate Vladinu ponudu

Skupština Hercegovačko-neretvanske županije na jučerašnjemu je zasjedanju, nakon rasprave...

Akcija dobrovoljnog darivanja krvi u Dječjem vrtiću Ljubuški

Povodom obilježavanja velikog jubileja, 50 godina djelovanja Dječjeg vrtića...

Gradonačelnik Kordić sa zastupnicima u Europskom parlamentu

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić se u Gradskoj vijećnici...

FIS traži prodavača za poslovnicu u Mostaru

Trgovačko društvo FIS d.o.o. za potrebe prodajnog centra u...

EKO EHO: Pravovremena briga o mentalnom zdravlju majki ne smije ovisiti od mjesta stanovanja

„Kao neko tko je nakon porođaja doživio težak oblik...