Izdano narančasto upozorenje za srijedu: Olujni udari vjetra i jake padaline

Federalni hidrometeorološki zavod BiH izdao je narančasto upozorenje za 20. studenog zbog jakih do olujnih udara vjetra, te lokalno jačih padalina.

Upozorenje se izdaje za vjetar u većem dijelu Bosne, te padaline na sjeveru i istoku Hercegovine i u Krajini.

Očekuju se udari vjetra između 60 i 80 km/h. U jutarnjim satima u Krajini i do 90 km/h. Poslijepodne vjetar u postupnom slabljenju. Jače padaline na sjeveru i istoku Hercegovine i u Krajini. Očekivana količina padalina između 30 i 50, lokalno do 70 l/m2.

Preporuke, mjere, prema Svjetskoj meteorološkoj organizaciji (WMO): Poduzmite mjere opreza i pratite posljednju prognozu vremena. Očekujte ometanja u dnevnim rutinama i budite spremni na prekid aktivnosti na otvorenom. Za sve dodatne informacije obratite se nadležnim institucijama“, priopćeno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH.

Najnovije

Međunarodni natječaj digitalne umjetnosti 2026. – poziv umjetnicima iz cijelog svijeta

Akademija likovnih umjetnosti Sveučilišta u Mostaru, Bosna i Hercegovina,...

Rekordno tromjesečje darivanja krvi u ŽZH, Violeta postavila federalni rekord u privatnom sektoru

U prva tri mjeseca 2026. godine na području Županije...

Proširena prava mladim obiteljima za refundiranje poreza na promet prvom nekretninom, usvojen rekordni plan ulaganja u ceste

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije na današnjoj je sjednici izmijenila Uredbu...

Tjedan znanosti na Sveučilištu u Mostaru istaknuo važnost studiranja i obrazovanja

Tjedan znanosti i umjetnosti na Sveučilištu u Mostaru zaključen...

Čestitka predsjednice Buhač u povodu blagdana Pashe

U povodu blagdana Pashe, predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija...

Kućni sajam: FIS  Ne propustite 20% popusta na asortiman za kuću i vrt!

Jedan od vodećih trgovačkih lanaca u Bosni i Hercegovini,...