Interakcija i mnoštvo pitanja obilježili The Hive Event Crawl Vol. 2

Kako se umjetna inteligencija može iskoristiti za poboljšanje rada dizajnera i gdje prestaje etičko korištenje ovih alata razgovaralo se na sinoćnjem The Hive Event Crawl-u: Inteligencija uzvraća udarac koji je ponovno okupio entuzijaste i zaljubljenike u ovaj trend. Događaj, koji je realiziran u organizaciji The Digital Hive Association, drugo je izdanje nesvakidašnjeg formata meetup-a čiji je cilj kreirati platformu za otvaranje najaktualnijih tema omogućavajući sudionicima doticaj s različitim sektorima, upoznavanje s najnovijim trendovima i druženje s istomišljenicima u različitim barovima, pubovima i kafićima u Mostaru i šire.

Kao i prvo, i ovo izdanje se održalo u The House Pub-u gdje je više od 30 sudionika imalo priliku poslušati inspirativno predavanje Gorana Markovića, stručnjaka s više od 20 godina iskustva u dizajnu integriranih usluga i platformi za mnoge domaće i svjetske brendove. Kroz zanimljivo predavanje on je sve prisutne odveo u svijet umjetne inteligencije i njezine primjene u području dizajna navodeći niz primjera koji jasno ilustriraju kako i svjetski brendovi koriste ove alate u dizajniranju svojih proizvoda, kampanja, platformi i drugih formata. Goran se na poseban način dotaknuo i etičkog aspekta ovog fenomena otvarajući dijalog s prisutnima o razlici između inspiracije i kopiranja. Kroz ilustrativne i praktične primjere predstavio je opasnosti korištenja umjetne inteligencije stavljajući naglasak na moralnu odgovornost dizajnera u svom radu. Niz pitanja i otvorena diskusija dokazali su još jednom koliko je ova tema aktualna i značajna te koliko je važno razgovarati o svim aspektima prateći trendove i prilagođavajući se istima.

U tijeku su prijave i za treću aktivnost u okviru projekta AI u gradu – radionicu Od ideje do inovacije: Etika i primjena AI alata koja je planirana za utorak, 10.12. i srijedu 11. prosinca 2024. godine od 16h. Svi zainteresirani se mogu prijaviti na linku, a sudjelovanje je besplatno.

Najnovije

SOGFBIH: Održana konferencija za predsjedatelje i tajnike općinskih i gradskih vijeća u FBiH 

U okviru aktivnosti na Projektu „Jačanje demokratskih inovacija i...

HNK Mostar: Ovacije i oduševljenje publike za „Krunidbu kralja Tomislava“ u Splitu

Glazbeno-scenska legenda „Krunidba kralja Tomislava“ imala je hrvatsku premijeru...

Akcija “Otvori knjigu, zatvori ekran”: Nova knjižnica za male pacijente u Mostaru

Na odjelima Pedijatrije i Dječje kirurgije Sveučilišne kliničke bolnice...

Guvernerka Selimović u Londonu: Inkluzivne politike ključ održivog ekonomskog razvoja

Na poziv Europske banke za obnovu i razvoj (EBRD),...

Iskoristite priliku: Do 32.400 KM za zapošljavanje osoba s invaliditetom!

Poslodavci i samozaposlene osobe – Fond za profesionalnu rehabilitaciju...

Predsjednica Buhač na Danu Grada Čapljine: Investicije su ishodom dobre suradnje i snage zajedništva

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač sudjelovala je danas,...