HSP BiH : Pozivamo međunarodnu zajednicu da bez odgoda reagiraju i zaustave Vučića i Dodika u njihovom suludom naumu

Hrvatska Stranka Prava BiH najoštrije osuđuje izjave predsjednika Republike Srbije Aleksandra Vučića u kojima odbacuje presudu  protiv Milorada Dodika i otvoreno stavlja do znanja da neće nikada priznati odluke pravosudnih institucija Bosne i Hercegovine. 

Takav stav nije samo nedopustivo mješanje u unutarnje stvari druge suverene države, nego i otvoreni pokušaj destabilizacije regije.

Aleksandar Vučić, najbolji učenik Voijslava Šešelja, ponovno pokazuje da se nikad nije odrekao velike Srbije, danas prepakirane pod imenom “Srpski svet”. Umjesto da se okrene miru, dijalogu i napretku, on se još jednom vraća retorici devedesetih, retorici krvi i zla, koja je ovim prostorima već donjela nesaglediva stradanja.

Vučić pokušava ponovno zapaliti vatru sukoba kako bi sačuvao vlast u trenutku kada mu narod u Srbiji sve jasnije okreće leđa. U Miloradu Dodiku prepoznaje saveznika za svoje opasne ambicije,

time jasno pokazuju da su i dalje spremni gaziti pravdu, istinu i međunarodno pravo zarad bolesne ideje etničkih čistih teritorija.

HSP BiH poziva institucije Europske Unije, ali i cijelu međunarodnu zajednicu da bez odgoda reagiraju i zaustave Vučića i Dodika u njihovom suludom naumu.

Projekti koji  prizivaju duhove prošlosti i koji su iza sebe ostavili tisuće ubijenih, ranjenih i prognanih, ne smiju nikada više dobiti priliku da zažive. 

Vrijeme je da se stane na kraj politici koja živi od sukoba. Neka pravda i mir konačno dobiju prednost pred velikodržavnim iluzijama i nacionalističkim avanturizmom.

Najnovije

Održana Svečana sjednica Senata Univerziteta “Džemal Bijedić” u Mostaru

Svečanom sjednicom Senata koja je održana u prepunom amfiteatru...

Simfonijski orkestar Mostar najavljuje koncert  “Podsjeti me što to bješe ljubav”

Simfonijski orkestar Mostar tradicionalno slavi ljubav velikim koncertom pod nazivom "Podsjeti...

Kompas RTV HB: Ivan Tomić – Kovačević i Begić su internacionalizirali hrvatsko pitanje, a za formiranje megakantona u Federaciji nije potrebno mijenjati Ustav BiH

https://www.youtube.com/watch?v=MwDD11208_4&t=3444s Docent na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Mostaru iz područja...

Ministrica Duraković čestitala Međunarodni dan žena i djevojaka u znanosti: Podrška znanju, inovacijama i jednakim prilikama

Federalno ministarstvo obrazovanja i znanosti i federalna ministrica prof....

U Mostaru održana prva tematska sjednica Koordinacije ministara o znanosti i istraživanju u Federaciji BiH

U Mostaru je danas održana sjednica Koordinacije ministara obrazovanja...

HKK Mostar slavio na gostovanju kod Širokog 2

U susretu 8. kola Prvenstva Košarkaškog saveza Herceg Bosne,...