Hrvatska doživjela prvi poraz na prvenstvu

Hrvatska rukometna reprezentacija doživjela je prvi poraz na SP-u u zagrebačkoj Areni – Egipat je bio bolji s 28:24.

Time su Egipćani osvojili prvo mjesto i prenijeli maksimalna četiri boda u sljedeći krug natjecanja, dok će Hrvatska imati dva boda.

Egipćani su cijelu utakmicu bili u prednosti, koja je u prvom poluvremenu iznosila najveća četiri gola. Hrvatski rukometaši su u više navrata došli na gol zaostatka, ali nijednom nisu uspjeli izjednačiti.

Odlučujućim se pokazalo razdoblje u drugom poluvremenu od 39. do 49. minute, kad je Hrvatska ostala bez pogotka, a Egipćani su to iskoristili i serijom 4-0 došli do pet golova razlike (23-18) i bez poteškoća ju održavali do kraja dvoboja.

Strijelce Hrvatske predvodio je Ivan Martinović sa šest pogodaka, a pet je postigao Filip Glavaš.

Najbolji egipatski strijelac Yahia Omar je postigao šest golova, a pet puta je mrežu zatresao Seif Elderaa. Igračem utakmice proglašen je egipatski vratar Mohamed Aly koji je skupio 13 obrana.

Prvu utakmicu u drugom krugu hrvatski rukometaši će odigrati u srijedu od 18 sati, a sljedeće dvije će igrati u petak i nedjelju u terminu od 20.30 sati.

Standings provided by Sofascore

Najnovije

U Međugorju održana večer umjetnosti: Predstavljene knjige i izložba slika Snježane Lovrić

U prelijepom ambijentu na otvorenom Hotela Quattro u Međugorju...

Otvorene prijave za jesenski upisni rok na Sveučilištu u Mostaru

Nakon uspješno završenog ljetnog upisnog roka i iskazanog velikog...

Moba donosi brojne zanimljive i edukativne radionice za djecu

Moba Street Food Festival je i ove godine spoj...

Predsjednice Buhač uručila nagrade pobjednicima odbojkaškog turnira u Mostaru

Finalnim susretom odbojkaških reprezentacija Rusije i Bjelorusije sinoć je...

Obavijest o nastavku projekta označavanja zgrada tablicama s kućnim brojem i uspostave adresnog registra za Grad Mostar

Donošenjem Odluke o adresnom sustavu i označavanju naseljenih mjesta,...

NEUM UNDERWATER FILM FESTIVAL 2026 – Svijet mora u Neumu

Neum je 27., 28. i 29. kolovoza i ove...

Škola fly fishinga stiže u Busovaču – edukacija, šport i očuvanje rijeka u fokusu mladih

Omladinski klub Novi Val Blagaj u suradnji s partnerima...