HNK Mostar: Premijera „Stepskog vuka“ oduševila publiku

Sinoć je u Hrvatskom domu herceg Stjepana Kosače održana premijera predstave „Stepski vuk“. Publika je nagradila ogromnim pljeskom i ovacijama ansambl te ga vraćala na naklon tri puta. Ovo je druga premijera HNK Mostar u ovoj kazališnoj sezoni i druga predstava izvan matične scene.

Predstava je rađena prema kultnom romanu Hermanna Hessea, a redateljica i autorica dramatizacije je Tamara Kučinović. Scenski pokret potpisuje Goran Guksić, scenografiju i kostime Davor Molnar, oblikovanje svjetla Tamara Kučinović, dok je autor glazbe Marko Lucijan Hraščanec.

Predstava propituje problem identiteta u liku Harryja Hallera i svi likovi iz romana zapravo su on, dio njegove podsvijesti, zaboravljeni i žele provaliti van. Nalaze se u kaleidoskopskoj strukturi u kojoj se pretapaju i miješaju. S obzirom na redateljičino iskustvo u lutkarstvu, ono što „Stepski vuk“ u ovoj inscenaciji predstavlja dinamična je kohezija igre, eksperimenta, fizičkog teatra i vizualnog bogatstva koje ima svoje uporište u suvremenoj teatarskoj estetici.

„Hesse je Hesse. Pisac bez vremena i prostora, bez pripadanja nekom razdoblju, nekoj okolini. Zato je bio i uvijek će ostati aktualan. Jer govori o nečem dubljem, nečem ispod, nečem bitnom. A što je bitnije od teme identiteta kojom se bavi ‘Stepski vuk’. Bit je predstave upravo u tome, u upoznavanju samog sebe, svih svojih identiteta, svih ljudi koji žive u nama, i u oslobođenju istih“, izjavila je redateljica Kučinović.

U predstavi igraju Bojan Beribaka, Ivan Skoko, Ivo Krešić, Jadranka Popović Miljko, Ivan Nevjestić, Jelena Kordić Kuret, Ana Franjčević, Mirela Mijačank Kordić i Nikolina Marić.

Prve dvije reprizne izvedbe rasprodane su.

Najnovije

PREMIER KLADIONICA ZAPOŠLJAVA U MOSTARU – Postani dio tima najveće i najbolje kladionice u BiH!

Premier kladionica, vodeći priređivač igara na sreću u Bosni...

Klapa Intrade slavi 40 godina – jubilarni koncert 19. prosinca 2025. u Mostaru

Jedna od najpopularnijih i najdugovječnijih hrvatskih klapa, Tomislav Bralić...

Danas  u Osnovnoj školi Marka Marulića u Ljubuškom: Misli i živi zdravo-planinari!

HPD Vrlosinj održao je tribinu za ljubuške osnovnoškolce. Misli...

Održan okrugli stol na temu “Vizija Hutovog blata 2030.”

U okviru projekta SE4HuBlE kojeg provodi Centar za investicije...

Visoka osjetljivost – dar koji često pogrešno tumačimo

Je li vam se ikada dogodio onaj neugodni trenutak...