Gradonačelnik Kordić na svečanom koncertu povodom 30-te obljetnice osnutka HNK Mostar

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić nazočio je svečanom koncertu povodom 30-te obljetnice osnutka Hrvatskog narodnog kazališta u Mostaru koji je održan u nedjelju u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu pod pokroviteljstvom Središnjeg ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske.

U prvom dijelu koncerta zbor HNK Mostar izveo je nekoliko numera iz poznatih hrvatskih opera, a u drugom Obljetnički orkestar i Zbor HNK Mostar proizveli su orkestralnu suitu ‘Isus sin čovječji’ prema autorskoj glazbi Gabrijela Prusine za istoimenu predstavu HNK Mostar, za koju je zagrebački dirigent i skladatelj mostarskih korijena Igor Tatarević skladao i napisao orkestralnu partituru.

Najnovije

Prof.dr.sc. Marko Ivanković: Hercegovina ima ogroman potencijal za razvoj maslinarstva i proizvodnju vrhunskog maslinova ulja

Hercegovina se posljednjih godina sve snažnije pozicionira kao područje...

Odgođen koncert “World’s Greatest Hits” Simfonijskog orkestra Mostar

Simfonijski orkestar Mostar obavijestio je javnost da se koncert...

Investicija vrijedna više od 10 milijuna KM: Vitez dobiva prvi Bingo hipermarket

Investicija vrijedna više od 10 milijuna KM donosi Vitezu...

Sv. Petar i Pavao u Franjevačkoj crkvi u Mostaru

Župa sv. Petra i Pavla u Mostaru za svoje...

Predsjednica Buhač otvorila Međunarodnu smotru dječjega folklora u Mostaru

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač otvorenom je sinoć...

Usvojen Dokument okvirnog proračuna Županije Zapadnohercegovačke 2027. – 2029. godine

Na današnjoj sjednici Vlada je usvojila Dokument okvirnog proračuna...