Grad Mostar organizira promociju Europskog tjedna mobilnosti

Grad Mostar po drugi put je formalno registriran na stranici European mobility week (Europski tjedan mobilnosti), te će sa Sportskim savezom Grada Mostara uz suradnju sa Biciklističkim klubom Mostar i Hercegovina bike, EKOS d.o.o., Sanus Motus te Brdsko-biciklističkim udruženjem MTBA Mostar i brojnim ostalim udruženjima i organizacijama sudjelovati u pripremama brojnih aktivnosti na temu održive mobilnosti.

Europski tjedan mobilnosti je europska inicijativa nastala s ciljem poticanja malih i velikih gradova na uvođenje i promicanje održivih prijevoznih sredstava i pozivanje ljudi da iskušaju alternative vožnji automobilom. Europski tjedan mobilnosti održava se svake godine u razdoblju od 16. do 22. rujna.

Grad Mostar s ciljem razvijanja moderne, urbane i pametne sredine organizira promociju Europskog tjedna mobilnosti.

Svi građani će u ovom tjednu imat priliku upoznati se i doznati više o Europskom tjednu mobilnosti, uživati i sudjelovati u brojnim aktivnostima s ciljem promocije održive urbane mobilnosti, sprječavanja emisije štetnih plinova te kvalitetnijeg način života i kulture življenja u urbanim sredinama.

“Promijenimo svoj svakodnevni način kretanja po gradu i učinimo veliki korak ka poboljšanju kakvoće zraka kao i unaprjeđenju vlastitog zdravlja ostavljanjem automobila kod kuće!”

Najnovije

Komedija koja se ne propušta – puno smijeha i zabave, ulaznice kupite na vrijeme!

Hit predstava „Ko je lud?“ nastavlja osvajati publiku širom...

Buhač i Velagić na tradicionalnomu Sajmu srednjih škola Grada Mostara

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač i ministar prosvjete,...

Ministar Rimac u Varešu: Zdravlje stanovništva je apsolutni prioritet

Federalni ministar zdravstva dr. Nediljko Rimac danas je posjetio...

Vlada RH izdvojila dodatnih 6,75 milijuna eura za kapitalne projekte u HNŽ-u

Dva su iznimno bitna ugovora potpisana u Čapljini i...

Potpisan Sporazum o dodjeli sredstava Vlade RH za unaprjeđenje sustava zračnog prometa u Gradu Mostaru

U Zračnoj luci Mostar održana je svečanost potpisivanja Sporazuma...

HDZ 1990 jednoglasno uz Igora Šimića u utrci za načelnika Vareša

Hrvatska demokratska zajednica 1990 dala je punu podršku Igoru...

HDZ 1990: Bez petorke nema vlasti, bez promjena nema budućnosti Hrvata u BiH

Predsjedništvo HDZ-a 1990 zasjedalo je u utorak u Sarajevu,...