Gibonnijeva knjiga poezije objavljena na španjolskom jeziku

Zlatan Stipišić Gibonni dobio je konačno svoju knjigu poezije i to na španjolskom jeziku.

Probrani tekstovi iz desetljeća njegova uspješnog rada našli su se u knjizi Banderas de un imperio hundido (Zastave potonulog carstva) koju je u Portoriku izdala izdavačka kuća Isla Negra.

Izdanje je namijenjeno tržištu Južne Amerike te zemljama španjolskog govornog područja, uključujući hispansku populaciju u SAD-u.

Preveli smo Gibonnijevu poeziju i želimo je predstaviti diljem Južne Amerike, jer mislim da je osim što je glazbena zvijezda, Gibonni baš pravi pjesnik”, izjavio je Carlos Roberto Gomez, pjesnik i sveučilišni profesor te urednik izdanja izdavačke kuće Isla Negra iz Portorika.

Knjiga je tiskana u Dominikanskoj Republici odakle će biti distribuirana diljem zemalja španjolskog govornog područja.

Španjolsko izdanje Gibonnijeve poezije bit će po prvi put predstavljeno u kazalištu u Hvaru 1. listopada uz prisustvo samog autora, ali i uz jaku postavu imena koja će recitirati Gibonnijevu poeziju. Inače, dan kasnije, prigodom Dana grada, Gibonni će održati i koncert u Hvaru.

Najnovije

Na današnji dan 1961. Ivo Andrić je primio Nobelovu nagradu

Piše: Miroslav Landeka Nobelov odbor je u slučaju Ive Andrića...

U Zagrebu predstavljen Zbornik „Hrvati u daytonskoj BiH“, Čović: Opstanak kroz ustavnu jednakopravnost

Danas je u Matici hrvatskoj u Zagrebu svečano predstavljen...

“Hvidra-Mostar 2025.” Rezultati i raspored utakmica

Dana 9. prosinca 2025 godine odigrane su utakmice u...

Balukčić u Livnu: Hrvati u RS su pred nestankom – HDZ 1990 mora imati svog kandidata!

Na sjednici Predsjedništva HDZ-a 1990, održanoj u Livnu, Igor...

Ministar Rimac podržao izgradnju novog Dom zdravlja u Busovači: Donosi snažan iskorak za građane

Federalni ministar zdravstva dr. Nediljko Rimac uputio je čestitku...

Predsjednica Buhač s veleposlanicima zemalja EU-a: europski put BiH nema alternativu

Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač susrela se danas,...

Franjevačka knjižnica obogatila bolničku knjižnicu s 150 knjiga

Akcija “Otvori knjigu, zatvori ekran”, pokrenuta tijekom listopada za...

Najava predstave Čudo badnje večeri: Subotnji termin HT Eronet daruje svoj djeci Mostara

Ovaj tjedan u Lutkarskom kazalištu Mostar možete pogledati predstavu...