Frenkie i Krešo Bengalka snimili pjesmu za Palestinu

Bosanskohercegovački reper Frenkie udružio je snage s kolegom iz Splita te su zajedno poslali snažnu antiratnu poruku i iskazali podršku narodu Palestine. Krešo Bengalka i Frenkie su surađivali i ranije no ovaj put su se na pjesmi „Viva La Palestina“ dotakli trenutnog sukoba na Bliskom istoku. Obojica su poznati da često kroz glazbu obrađuju društvene teme, tako da i ova pjesma nije iznenađenje.

Nakon holokausta smo rekli nikad više, a onda Vukovar i od granata kiše…“  upečatljivi su stihovi s kojima Frenkie otvara pjesmu da bi na kraju Krešo poentirao „Kažu povijest se ponavlja, ali u drugom dresu, sotona pleše kad bolnice s ranjenima raznesu…“  „Viva La Palestina“ je moćna pjesma od koje će se slušatelj naježiti i dobro je vidjeti da domaći reperi još imaju empatiju za druge te su i dalje spremni  obrađivati „teške teme“.

Frenkie, Kontra & Indigo u petak 4. listopada dolaze na splitski festival urbane kulture xSTatic gdje će uz svoje starije hitove Frenkie predstaviti i stvari s aktualnog, desetog studijskog izdanja „Manifest“.

Najnovije

Edukacija za trudnice na Fakultetu zdravstvenih studija

U organizaciji Alumni kluba Fakulteta zdravstvenih studija Sveučilišta u...

Ginekolozi poručuju: Imunizacija protiv HPV-a i redoviti pregledi spašavaju živote

Zavod za javno zdravstvo Federacije Bosne i Hercegovine i...

Popis dobitnika dodatka na stipendiju za dvije kategorije – smještaj u studentski dom i deficitarnost zanimanja

Ministarstvo obrazovanja, znanosti, kulture i športa HNŽ je u...

Skupština HNŽ-a pozvala sindikate zdravstvenih djelatnika da prihvate Vladinu ponudu

Skupština Hercegovačko-neretvanske županije na jučerašnjemu je zasjedanju, nakon rasprave...

Akcija dobrovoljnog darivanja krvi u Dječjem vrtiću Ljubuški

Povodom obilježavanja velikog jubileja, 50 godina djelovanja Dječjeg vrtića...

Gradonačelnik Kordić sa zastupnicima u Europskom parlamentu

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić se u Gradskoj vijećnici...

FIS traži prodavača za poslovnicu u Mostaru

Trgovačko društvo FIS d.o.o. za potrebe prodajnog centra u...

EKO EHO: Pravovremena briga o mentalnom zdravlju majki ne smije ovisiti od mjesta stanovanja

„Kao neko tko je nakon porođaja doživio težak oblik...